FACESTARAutotestSuzuki představuje Swace - zcela nové kombi

Suzuki představuje Swace – zcela nové kombi

Suzuki rozšiřuje svoji nabídku zcela novým směrem. K široké paletě SUV, crossoverů a kompaktních vozů se přidává všestranné kombi Swace poháněné pokročilým full-hybridním pohonem. Swace je po SUV střední třídy ACROSS druhým modelem Suzuki, který vznikl díky spolupráci s automobilkou Toyota. Jeho prodej v Evropě bude zahájen během zimy 2020. S modelem Swace se po 20 letech do nabídky značky Suzuki vrací klasické kombi. Jako první Suzuki je Swace osazen full-hybridním pohonem s možností čistě elektrické jízdy.

  • Prostorný interiér a velký zavazadlový prostor s objemem 596 litrů
  • Možnost jízdy v čistě elektrickém režimu

DYNAMICKY POJATÝ DESIGN EXTERIÉRU

Zvenku Swace kombinuje praktické proporce se sportovním stylem. Plné boky a rozšířené blatníky vizuálně zdůrazňují široký rozchod kol důležitý pro stabilitu při jízdě v zatáčkách. Pozvolně se svažující střecha a proti ní stoupající prolisy na bocích dodávají Swace dynamický střih při zachování velké prosklené plochy na bocích.

Nejvýraznějším prvkem přídě jsou LED světlomety s dvojitou optikou a voštinová šestiúhelníková horní mřížka chladiče. Společně tvoří jeden celek, který vizuálně rozšiřuje karoserii. Spodní mřížka chladiče a rámečky mlhových světel se nachází blízko silnici, na první pohled tak zdůrazňují sportovní postoj vozu.

K dalším zajímavým prvkům exteriéru patří aerodynamické střešní ližiny, které umožňují snadnou instalaci střešního nosiče, lehké páté dveře vyrobené z pryskyřice a sportovně tvarované 16palcové disky kol z lehkých slitin. Pro Swace je k dispozici sedm barevných odstínů laku – dva druhy bílé, stříbrná, černá, tmavě modrá, hnědá a bronzová.

Nejvýraznějším prvkem přídě jsou LED světlomety s dvojitou optikou a voštinová šestiúhelníková horní mřížka chladiče.
zdroj: SUZUKI

VŠESTRANNĚ VYUŽITELNÝ INTERIÉR

Kabina nového Swace je navržena podle minimalistického přístupu „méně je více“. Design interiéru klade důraz na prostornost, komfort posádky a praktickou využitelnost. Nízká palubní deska, jejíž tvary jsou plynule propojeny s obložením bočních dveří, podporuje pocit vzdušnosti. Kombinace měkčeného obložení a chromovaných a stříbrných ozdobných prvků už od prvního pohledu zvýrazňují důraz na kvalitu a eleganci. Dojem luxusu při jízdě ve tmě dále podtrhuje ambientní osvětlení interiéru.

Kabina nového Swace je navržena podle minimalistického přístupu „méně je více“
zdroj: SUZUKI

FUNKČNÍ VÝBAVA INTERIÉRU

Swace je vybaven multimediálním systémem s 8palcovou dotykovou obrazovkou. Stejně jako ostatní modely Suzuki, i Swace podporuje rozhraní Apple CarPlay pro bezpečné používání iPhonu za jízdy a rozhraní Android Auto a MirrorLink pro zrcadlení kompatibilních telefonů.

Přihrádka na středovém tunelu obsahuje podložku pro bezdrátové dobíjení telefonu pomocí technologie Qi, dále dva konektory USB a zvukový vstup AUX.

Jako první model Suzuki nabídne Swace vedle obvyklého vyhřívání předních sedadel i vyhřívání volantu. Chytrá automatická klimatizace S-FLOW obsahuje funkci detekce pasažérů, podle obsazenosti auta samočinně přizpůsobí proudění vzduchu.

Zavazadlový prostor se základním objemem 596 litrů
zdroj: SUZUKI

VNITŘNÍ PROSTOR A KOMFORT NA ŠPIČKOVÉ ÚROVNI

Kabina nabízí štědrý prostor nejen pro řidiče a spolujezdce, ale i pro pasažéry na zadních sedadlech. Vzdálenost mezi předními a zadními sedadly je velkorysých 928 mm, prostor pro kolena zadních pasažérů patří k největším v dané třídě. Interiér také obsahuje celou řadu schránek a praktických přihrádek pro odložení drobných předmětů i bezpečné uložení lahví s nápoji.

Zavazadlový prostor se základním objemem 596 litrů překonává všechny ostatní modely Suzuki a patří k vůbec největším na trhu, nejen mezi automobily s hybridním pohonem. Oboustranné dvojité dno lze otočit pevnou stranou nahoru, aby se koberec neušpinil od vlhkých nebo znečistěných předmětů. Pro převoz vysokých předmětů lze dvojité dno uložit do spodní pozice.

Maximální objem zavazadlového prostoru 1606 litrů je dosažitelný prostým zatažením za páku, která odjistí systém automatického sklápění sedadel. Se sedadly nahoře přijde vhod roletka, která skryje náklad před zraky okolí. V případě potřeby se po poklepání sama svine. V zavazadlovém prostoru se nachází také automaticky spínané osvětlení a 12V zásuvka pro napájení příslušenství.

MIMOŘÁDNĚ ÚSPORNÝ HYBRIDNÍ POHON

Swace je poháněn výhradně hybridním systémem, jehož základem je benzinový motor 1,8 l navržený speciálně pro tento účel. Ve spojení s trakčním elektromotorem dosahuje mimořádně plynulé akcelerace, vynikajícího pružného zrychlení a mimořádně nízké spotřeby paliva a nízkých emisí. Hybridní systém v závislosti na konkrétní situaci automaticky přepíná mezi jízdou na benzin, na elektřinu nebo na oba zdroje energie současně.

Vysoký výkon elektromotoru v kombinaci s 3,6kWh baterií dávají Swace možnost přepnout na režim EV a jet čistě na elektřinu
zdroj: SUZUKI

Jízdní režim EV mode

Vysoký výkon elektromotoru v kombinaci s 3,6kWh baterií dávají Swace možnost přepnout na režim EV a jet čistě na elektřinu, která se do baterie nashromáždila rekuperací při předchozí jízdě. Režim EV je ideální volbou pro jízdu na krátkou vzdálenost, když řidič nechce obtěžovat okolí hlukem a emisemi, například v obytných zónách, při parkování brzy ráno nebo v nočních hodinách či v krytých garážích.

OVLADATELNOST A JÍZDNÍ KOMFORT

Swace kombinuje vynikající komfort odpružení s rychlými reakcemi na pokyny řidiče. Špičková ovladatelnost je daná nízkým těžištěm a precizně naladěným zavěšením kol. Konstrukce podvozku spojuje vzpěry MacPherson vpředu s vyspělou lichoběžníkovou nápravou vzadu.

Nízká kapota motoru a umístění baterií hybridního systému pod zadní sedadla pomáhají snížit těžiště a předcházet náklonům karoserie v zatáčkách. Díky tomu se Swace pyšní mimořádnou směrovou stabilitou a schopností plynule měnit směr.

Přepínač jízdních režimů Drive mode select nabízí výběr z dalších tří možností, NORMAL, ECO a SPORT:
zdroj: SUZUKI

Přepínač jízdních režimů Drive mode select

Přepínač jízdních režimů Drive mode select nabízí výběr z dalších tří možností, NORMAL, ECO a SPORT:

  • režim NORMAL je optimálním kompromisem mezi jízdním komfortem, bezpečnými jízdními vlastnostmi a nízkou spotřebou paliva, je vhodný pro běžný provoz
  • režim ECO pomáhá řidiči rozjíždět se a zrychlovat úsporným způsobem, díky upravené ode-zvě plynového pedálu a snížení výkonu klimatizace na minimum dosahuje nejnižší možné spotřeby paliva, hodí se zejména pro jízdu ve městě v kolonách
  • režim SPORT má ostřejší odezvu na plynový pedál, je určený pro všechny situace, kdy řidič vyžaduje okamžitě dostupný maximální výkon

Snad se to podaří a v redakci toto nové Suzuki otestujeme a podělíme se s Vámi nejen o jízdní vlastnosti, ale také o zážitek z jízdy.

Související články