FACESTARBydleníSTOP NEKONEČNÉMU PŘEVALOVÁNÍ V POSTELI! POMŮŽEME S VÝBĚREM NEJLEPŠÍ MATRACE!

STOP NEKONEČNÉMU PŘEVALOVÁNÍ V POSTELI! POMŮŽEME S VÝBĚREM NEJLEPŠÍ MATRACE!

Velmi důležité je samozřejmě i pohodlí. Nikdo se nechce ráno probouzet rozlámaný a s bolavými zády. Klíčem ke zdravému spánku je správná volba matrace. V nepřeberném množství materiálů, rozměrů a dalších parametrů však nemusí být lehké se orientovat. Proto jsme pro vás připravili desatero správného výběru matrace:

Velmi důležité je samozřejmě i pohodlí. Nikdo se nechce ráno probouzet rozlámaný a s bolavými zády. Klíčem ke zdravému spánku je správná volba matrace. V nepřeberném množství materiálů, rozměrů a dalších parametrů však nemusí být lehké se orientovat. Proto jsme pro vás připravili desatero správného výběru matrace:

1. Neexistuje univerzální návod. Každý člověk je jiný a má jiné potřeby. Ne pro každého je vhodný stejný materiál a výška matrace. Jinou matraci potřebují děti, jinou dospělí. Je třeba vždy brát v úvahu tělesnou konstituci a další individuální potřeby.

2. Vždy musíme myslet na zátěž. Například rodina s dětmi musí vzít v úvahu, že matrace musí vydržet při dětských hrách a skákání. Do dětské postele je ideální matrace s taštičkovými pružinami VYSSA VACKERT z IKEA, která neustále rostoucímu dětskému tělíčku poskytuje přesnou oporu. Umožňuje též lepší cirkulaci vzduchu a je opatřena ochrannou pěnou a plstěnou podložkou pro ještě lepší pohodlí. Má velmi příjemný, prodyšný potah z veluru.

and

3. Základem jsou správné rozměry. Vždy je třeba mít postel dobře změřenou. Do širokých postelí lze pořídit buď jednu velkou, nebo dvě matrace. Dvě různé matrace jsou nejlepší v případě, že partneři mají každý jiné zvyklosti či jinou váhu. Spojovací díl SIGGERUD nebo krycí podložka pak pomůže i ze dvou rozdílných matrací vytvořit jednolitý celek.

and

4. Matrace nám musí vyhovovat. Pokud spíte nejraději na zádech nebo na břiše, bude pro vás vhodnější tvrdší matrace. Ti, kdo spí raději na boku, budou potřebovat matraci měkčí. Pro ně je vhodná i matrace s komfortními zónami nastavenými tak, aby snižovaly tlak v oblasti ramen a boků, ale současně držely páteř krásně rovnou.

5. Alergie a zdravotní problémy: Vždy je dobré poradit se s lékařem. Alergici potřebují matraci s lepší cirkulací vzduchu a vhodnější jsou syntetické materiály. Také pomůže pořídit chránič matrace, který můžeme prát v pračce. Na matraci o rozměrech 200×140 cm se hodí ÄNGSVIDE z IKEA.

and

6. Odolnější jsou husté lamely. Čím více lamel má rošt vaší postele, tím menší je nebezpečí, že se některá z nich zlomí. To je důležité především pro osoby s vyšší hmotností a pro děti. V sortimentu IKEA najdete takové rošty v mnoha různých tvarech a designech. Např. lamelový rošt SULTAN LAXEBY má 42 klížených březových lamel a je rozdělený do pěti komfortních zón. Přizpůsobí se hmotnosti těla a zvyšuje pružnost matrace.

and

 

7. Pokud chcete, aby se matrace dokonale přizpůsobila obrysům vašeho těla, bude vám nejlépe vyhovovat matrace z paměťové pěny. Matrace MATRAND, která se přizpůsobí tvarům těla, uvolňuje tlak a pomáhá lépe odpočívat. Komfortní zóny poskytují precizní oporu a uvolňují tlak v oblasti ramen a boků. Potah je snímatelný a pratelný v pračce na 60 °C.

and

8. Matraci si otestujte. Než ji koupíte, lehněte si na ni a vyzkoušejte, zda vám opravdu vyhovuje. To v IKEA není žádný problém. Navíc můžete vybranou matraci do 90 dnů vrátit a vyměnit za jinou.

9. Matraci z hygienických důvodů vyměňujte každých 8 až 10 let. U dětí je třeba matraci měnit dříve, protože s růstem se mění jejich zvyklosti a potřeby.

10. Na základě podnětů zákazníků obměnila IKEA sortiment matrací a v současné době nabízí jednodušší výběr a vyšší počet výrobků ve střední cenové hladině. Kolekce matrací, chráničů a ložního prádla jsou navržené jedním designérem, což umožňuje kombinovatelnost napříč sortimentem, přesně ve vašem stylu.

 

Související články