FACESTARAutotestSportovně vytuněný Hyundai to je nový TUCSON ve verzi N Line

Sportovně vytuněný Hyundai to je nový TUCSON ve verzi N Line

  • Sportovní design zcela nového Hyundai TUCSON N Line zahrnuje zvýraznění exteriéru a interiéru inspirovaný vysokovýkonnými modely sportovní divize N
  • Kromě dynamického vzhledu obdrží navíc některé z variant pohonu optimalizované nastavení systému ECS pro ještě sportovnější charakter
  • TUCSON N Line bude k dispozici od jara 2021

Krátce po nedávném uvedení nového TUCSON na trh odhalila společnost Hyundai Motor svůj nejprodávanější model v Evropě se sportovním stupněm výbavy N Line. TUCSON N Line kombinuje dynamický design, komfort a vyspělou konektivitu modelu TUCSON se stylem a charakterem N Line inspirovaným motoristickým sportem.

Dynamický vnější design inspirovaný motoristickým sportem

Nový TUCSON N Line vyčnívá z davu svým progresivním designem podobně jako standardní model. Jeho součástí jsou ostré linie, prolisy a tvary umocněné novými charakteristickými prvky „Parametrických drahokamů“.

Základem vnějšího designu zcela nového modelu TUCSON N Line je designová identita značky Hyundai, „smyslná sportovnost“, kterou současně doplňují ušlechtilé sportovní stylistické detaily. Stejně jako stardní model TUCSON má i stupeň výbavy N Line výrazné geometrické vzory známé pod označením „parametrické drahokamy“, které mu propůjčují silný a energetický charakter.

Barevná kombinace předurčuje ke sportovním výkonům
zdroj: Hyundai

Sportovní styl navíc umocňuje na pohled nízký a široký postoj.

Vpředu jsou parametrické drahokamy nejvíce zřetelné na masce chladiče, která je umístěna výš a je také širší. Vzory parametrických drahokamů na masce chladiče byly pro verzi N Line drobně pozměněny, aby vytvářely ještě intenzivnější vizuální efekty v závislosti na úhlu pohledu. Maska chladiče nese také logo N Line. Pod maskou chladiče je umístěn nárazník obdélníkového tvaru a přepracovaný otvor pro přívod vzduchu, který je vyšší a větší než u standardního modelu TUCSON. Výsledkem je ještě sportovnější vzhled. Na nárazník harmonicky navazuje jasně stříbrný spodní ochranný spoiler a tento motiv se opakuje i na zadním difuzoru. Světlomety mají okouzlující černé ohraničení.

TUCSON N Line je z profilu charakterizován dynamicky tvarovanými bočními ochrannými panely v barvě karoserie, které přispívají k atraktivním proporcím a liniím, jež zeštíhlují celkový vzhled. Ten je umocněn vzrušujícími leskle černými lištami oken, které sahají až k výrazně skloněnému střešnímu sloupku C, vytvářejícímu pocit rychlého pohybu vpřed, inspirovaného závodními okruhy. Elegantní design TUCSON N Line vylepšují také stylová vnější zpětná zrcátka v metalickém odstínu Phantom Black.

Prostorný interiér se sportovními detaily

Sofistikovaný a prostorný interiér TUCSON N Line se vyznačuje ladnými tvary inspirovanými vodopády. Tento motiv je ještě umocněn sportovním designem interiéru N Line a exkluzivním barevným paketem.

Řidiči nového modelu TUCSON N Line si budou užívat sportovních sedadel s logem N, jejichž čalounění kombinací černého semiše a kůže je zdobeno červeným prošíváním. Červené prošívání září také na výplních dveří a loketních opěrkách, zatímco ochranné měkké plochy čalouněné šedou tkaninou jsou zdobeny červenými prvky. Speciální volant N je doplněn atraktivním logem N. Další stylistické prvky N se nacházejí na kůží obšité hlavici řadicí páky, nebo krytu konzoly u elektronického voliče – v závislosti na zvolené převodovce. Ještě sportovnější charakter dodává interiéru černé čalounění stropu. Stupeň výbavy N Line byl vylepšen rovněž kovovými pedály, opěrkou pro levou nohu a prahovými lištami.

Sofistikovaný a prostorný interiér TUCSON N Line se vyznačuje ladnými tvary inspirovanými vodopády.
zdroj: Hyundai

Vylepšené jízdní vlastnosti ve spojení s vybranými motory

TUCSON N Line byl vyvinut a testován v Evropě a může být na přání vybaven elektronicky řízeným systémem odpružení ECS (Electronically Controlled Suspension), které umožňují variabilně měnit nastavení podvozku prostřednictvím technologie aktivního tlumení. Inženýři značky Hyundai dosáhli se systémem ECS skutečně univerzální provozní charakteristiky v závislosti na situaci a preferencích řidiče.

V důsledku změn elektronického řízení systému ESC je u těchto variant odlišná i charakteristika řízení s mírně vyššími ovládacími sílami a pocitem lepšího spojení s vozovkou.

Elektronicky řízený systém odpružení ECS (Electronically Controlled Suspension)
zdroj: Hyundai

Nabídka pohonů

Stejně jako standardní verze je i zcela nový TUCSON N Line k dispozici s rozmanitými pohony různých úrovní elektrifikace i bez ní, které nabízejí jak vysoké výkony, tak i úspornost. Stupeň výbavy N Line bude v nabídce pro všechny varianty TUCSON s výjimkou méně výkonné vznětové verze.

Základem všech pohonů je jeden ze dvou motorů Hyundai Smartstream poskytujících maximální hospodárnost: zážehový čtyřválec 1.6 T-GDI nebo vznětový čtyřválec 1.6 CRDi.

Motory:
• 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (265 k)
• 1.6 T-GDI Hybrid (230 k)
• 1.6 T-GDI 48V Mild Hybrid (180 k nebo 150 k)
• 1.6 T-GDI (150 k)
• 1.6 CRDi 48V (136 k)

Zcela nový TUCSON N Line bude v Evropě k dispozici od jara 2021. Hybridní a plug-in hybridní varianty se objeví u prodejců od léta 2021. Nalákat na něj se můžete ve videu Hyundai TUCSON N Line.

Související články