FACESTARŽivotní stylSOUTĚŽ UKONČENA! INKONTINENCE: TÉMA, O KTERÉM SE NEMLUVÍ, ALE URČITĚ BY MĚLO....

SOUTĚŽ UKONČENA! INKONTINENCE: TÉMA, O KTERÉM SE NEMLUVÍ, ALE URČITĚ BY MĚLO. PORADÍME, CO DĚLAT

 

 

Používejte absorpční pomůcky a ubrousky

and

Absorpční pomůcky sice nejsou přímou pomocí proti inkontinenci, ale rozhodně vám pomůžou cítit se lépe. Jestliže vám občas nějaká moč unikne, vyzkoušejte vložky MoliMed. Poskytnou vám ochranu a neutralizují zápach, navíc jsou prodyšné. Účinně odvádějí vlhkost od těla a na povrchu mají pH 5,5, které je antibakteriální a příznivé pro pokožku.Úlevu pro namáhanou pokožku dopřejí také vlhké ošetřující ubrousky Menalind Profesional. Účinně neutralizují pachy, příjemně a svěže voní.

Cvičte Kegelovy cviky

and

K úniku moči často dochází v důsledku ochabnutí svalů pánevního dna. Je proto potřeba tyto svaly procvičovat. V raném stádiu inkontinence jsou velmi účinné tzv. Kegelovy cviky. Zlepšení by se mělo dostavit do 12 týdnů od začátku cvičení. Musí se však cvičit poctivě! 

Zbavte se nadváhy 

and

Jestliže chcete zmírnit inkontinenci a máte nadváhu, shodit přebytečná kila bude jednou z klíčových věcí. Přebytečný břišní tuk totiž tlačí na močový měchýř a na pánevní svalstvo.

Trénujte močový měchýř

Trénink močového měchýře vyžaduje trpělivost. Důležité je naučit se ovládat potřebu odběhnout na nejbližší toaletu. Zpočátku se snažte oddálit močení o 10 minut, pak dobu zvyšujte až na 20 minut. Postupně tuto dobu zvýšíte tak, že si budete potřebovat odskočit jednou za čtyři hodiny. Je užitečné vést si o tom záznamy.

Užívejte hořčík

and

Hořčík potřebujeme k tomu, aby svaly a nervy fungovaly správně. To pomůže i s inkontinencí. Hořčík pomůže uvolnit křeče močového měchýře a také měchýř celý vyprázdnit. Zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na hořčík, jako je kukuřice, brambory a banány. Také můžete začít brát doplňky stravy s obsahem hořčíku.

Užívejte vitamin D

Vitamin D pomáhá vstřebávání vápníku, a proto je důležitý pro zdravé kosti. Výzkumy ukazují, že také může snížit riziko inkontinece. Snažte se denně dostat do těla dostatečnou dávku vitaminu D – pomůžou k tomu např. vejce a ryby.

Přestaňte kouřit

and

Inkontinence může být jedním z důvodů, proč přestat kouřit. Podle výzkumů trpí kuřáci častěji chronickým kašlem, což je jeden z faktorů, který napomáhá vzniku inkontinence.

Zkuste podpůrný pesar

Pesar se používá k podepření dělohy, pochvy, močového měchýře nebo konečníku. Pomáhá především se stresovou inkontinencí (moč uniká při zvedání těžkých předmětů, ohýbání, při kašli či smíchu). Na možnosti použití pesaru se ptejte lékaře.

Omezte kofein

and

Kofein působí jako diuretikum – dráždí močový měchýř a stimuluje svalové kontrakce. Obojí může vést k inkontinenci. Pokud trpíte úniky moči, je lepší se kofeinu vyhnout.

Vyzkoušejte akupunkturu nebo hypnoterapii

Jestliže chcete zkusit něco alternativního, akupunktura a hypnoterapie mají výsledky. Akupunktura pomůže nastolit rovnováhu v organismu, což pomůže i močovému měchýři, a hypnoterapie vás uvede do stavu hluboké relaxace a naopak zvýšeného soustředění. Můžete pak lépe ovládat své tělo, v tomto případě močový měchýř a svaly pánevního dna

Pijte dostatek tekutin

and

Možná to zní zvláštně, ale přísun tekutin je také důležitý. Když nemá tělo dostatek tekutin, může docházet k zácpě, což také působí podráždění močového měchýře.

 

SOUTĚŽ: Pryč s dermatitidou

and

 

Dermatitida způsobená únikem moči je problém. Více informací najdete v našem článku ZDE. Bojujte proti ní s kvalitní kosmetikou Menalind professional. Soutěžte s námi o mycí emulzi, tělové mléko a krém na ruce. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku:

 

Jak lze bojovat s dermatitidou způsobenou inkontinencí?

a) pravidelným mytím intimních partií alespoň 5x denně

b) používáním kvalitních absorpčních pomůcek a vhodné kosmetiky s vyváženým pH

c) s dermatitidou bojovat nelze

Správné odpovědi zasílejte na emailovou adresu soutez@facestar.cz, do pole předmět přidejte heslo „MENALIND“, dále nezapomeňte uvést své jméno a příjmení, kontaktní adresu a telefonní spojení. Soutěž probíhá od 28. 8.– 10. 9. 2015 do 24:00h!

Gratulujeme a výhry posíláme: Marie S., Humpolec, Eva R., Plzeň, Martin H., Brno, Tereza J., Praha, Alena B., Děčín.

 

Související články