FACESTARReceptySMĚSI KÁVOVÝCH ZRN DOKÁŽOU VYKOUZLIT AŽ NA TISÍC CHUTÍ KÁVY. KTEROU SI...

SMĚSI KÁVOVÝCH ZRN DOKÁŽOU VYKOUZLIT AŽ NA TISÍC CHUTÍ KÁVY. KTEROU SI DÁTE VY?

Pokud holdujete vynikající kávě, jistě víte, že ta nejlepší je z čerstvě umletých kvalitně pražených zrnek. Nejčastěji se využívají zrna kávovníku známá pod názvy Arabica a Robusta. Větší pozornosti se potom dostává Arabice, která tvoří celých 70 % světové produkce kávy.

Pokud holdujete vynikající kávě, jistě víte, že ta nejlepší je z čerstvě umletých kvalitně pražených zrnek. Nejčastěji se využívají zrna kávovníku známá pod názvy Arabica a Robusta. Větší pozornosti se potom dostává Arabice, která tvoří celých 70 % světové produkce kávy.

Ve srovnání s Robustou obsahují její velikostí větší zrna nižší množství kofeinu, jsou citlivá na teplotu (což je třeba brát v potaz právě při pražení) a chuťově je káva připravená z Arabicy jemná a nasládlejší. Zrnka Robusty naopak zaručí chuť velmi intenzivní a s až dvojnásobným obsahem kofeinu. Výslednou chuť kávy však významně ovlivňují i další faktory jako např. země původu, největší zážitek vám tak zprostředkují zrna pěstovaná na plantážích v kolumbijských Andách, jiná chuť vás potká při konzumaci (neméně kvalitní) kávy pocházející z Keni. 

Právě pro zvýšení požitku z pití kávy je běžnou praxí také příprava rozličných kávových směsí, které jsou obvykle tvořeny více základními druhy kávových zrn s odlišnými vlastnostmi tak, aby se vzájemně harmonicky doplňovaly. Výsledně tak můžeme hovořit až o tisícovce různých identifikovatelných chutích kávy. Minimálně některé z nich, vycházející právě z kombinací kávových zrn, můžete nyní otestovat také v legendárním kavárenském řetězci Starbucks.

 and

Žádný milovník kávy jistě neodmítne možnost rozšířit si chuťové obzory – v následujících pěti týdnech se přitom nabízí ideální příležitost. V jednotlivých pobočkách amerického řetězce na vás totiž každý říjnový pátek čeká akce Whole Beans Friday, díky níž můžete ochutnat rozličné směsi zrnkové kávy, kterou vám dle zájmu na místě i čerstvě namelou. Těšit se můžete např. na dotek Guatemaly ve směsi Guatemala Antiqua, která se řadí mezi velmi jedinečné právě díky místu původu rozpínajícím se ve vulkanické oblasti údolí Antiqua.

A protože by jistě bylo těžké kavárnu opustit pouze s dávkou čerstvě namletého a opojně vonícího životabudiče, při zakoupení libovolné zrnkové kávové směsi na vás jako pozornost podniku čeká i jeden velký kávový nápoj dle vašeho výběru zdarma. Ať už ale vyznáváte jakoukoliv chuť kávy (přičemž je fakt, že např. nakyslost, která ne každému vyhovuje, je právě znakem kvality), v každém případě platí, že by měla být připravena s patřičnou péčí a láskou, protože teprve pak zahřeje nejen na těle, ale i na duši.

 and

 

 

Související články