Sluneční kosmetika: Buďte za čokoládovou královnu, co myslí na své zdraví

Nezapomínejte při opalování na své zdraví
Používat kvalitní opalovací kosmetiku se rozhodně vyplatí.

Chystáte se na vysněnou dovolenou a přemýšlíte, zda je nutné přibalit i opalovací krém? Odpověď zní, rozhodně ano. Touha po bronzovém opálení nám čas od času zatemní mozek a my se tak dopuštíme zločinu na své kůži.

Spálená kůže, pigmentové skvrny, rakovina kůže, to vše si můžeme vykoledovat, pokud nebudeme při opalování obezřetní a nebudeme používat kvalitní kosmetiku v podobě ochránných krému či olejů.

Jak je to tedy s tím nebezpečným zářením?

Při slunění a popíjení drinčíků dochází hned ke dvou strašákům, tedy ke dvoum druhům záření – UVA a UVB. U UVB záření se nám plní sen o bronzové pokožce, jelikož proniká na vrchní vrstvu pokožky. Zároveň je to právě UVB, které může za zarudlou barvu alias prasátko na grilu. Toto zázeřní s sebou přináší asi největší vykřičník v podobě rakoviny kůže, takže je rozhodně na místě se před ním chránit.

Druhý typ záření, tedy UVA jde podstatně hlouběji do pokožky, což znamená, že jeho strašáci vypadávají jako kostlivci ze skříně až po nějaké době a řádění není viditelné okamžitě. Jedním takovým strašákem za kterého je zodpovědné UVA záření je předčasné a rychlé stárnutí kůže. Jistě tedy chápete, že i před tímto typem záření je na slunci potřeba se bránit. Nebojte se tedy používat ochrannou kosmetiku s vysokým SPF faktorem, nemá totiž nic společného s tím, jak moc se opálíte, ale s tím, jak moc kůži ochráníte. Bronzovému nádechu vysokým ochraným faktorem nezabráníte, což je skvělá zpráva.

Cesta za bronzem bez škodlivin a nebezpečí

Pokud je tedy plán pro letošní dovolenou jasný a chcete z pobytu na slunci vytřískat co nejtmavší odstín opátení, máme pro vás pomocníky, kteří vám v tom pomůžou a zároveň ochrání vaše zdraví.

Produkty od firmy THALGO jsou v bronzovém opalování skutečnou jedničkou. Jde o přírodní kosmetiku bohatou na mořské řasy a minerály. A jaké produkty si od nich vybrat? Osobně bych sáhla po aktivátoru bronzového pálení na obličej a tělo. Ten nejen, že zvýší intenzitu opání, jako bonus zajistí i dlouhotrvající bronzový nádech.

Buďte z bronzovou krásku
Myslete ovšem na to, že produkt není odolný proti potu ani vodě a tak ho neberte, jako celodenní ochranu.

V případě, že jste už nějakou tu dobu na slunci byla a máte už vybudovaný jistý základ, bude pro vás vhodnou volbou saténový opalovací olej pro tělo a vlasy s SPF ochrannou 6.

Zázrak pro opálené krasavice
Olej pomáhá udržet mladistvý vzhled pokožky a postará se i o rovnoměrné a dlouhotrvající opálení. No uznejte sama, fleky z nás kočku opravdu neudělají. Neposlední přidanou hodnotou je nádherná vůně oleje, za kterou se otočí nejeden plážový chlapík.

 

Sluneční ochrana z každého úhlu…

Ať už sáhnete po kterékoli sluneční kosmetice, je důležité i jak produkt aplikujete. Mějte na paměti, že pro suchou pleť je vhodný spíše olej, naopak pro mastnou pleť sáhněte po mléce či krému s lehkou konzistencí. Přípravkem nikdy nešetete a opravdovou ochranu dopřejte ramenům, spodní části zad, nártů nebo kolenům. Jde totiž o místa, která se spálí nejčastěji. I pro skutečnou ochranu ze všech úhů pro vás máme vhodného pomocníka.

Nejnovější přípravek od značky CLINIQUE – tělový sprej Vitru-Oil Body Mist s SPF 3O zajistí opravdovou ochranu. Jde o suchý olej, což je rozhodně příjemná změna oproti normálnímu mastnému oleji. Sprejová lahvička zjednoduší aplikaci z jakého koli úhlu na každou partii těla. A jeho hlavní výhody? Zažijete okamžitý chladivý pocit, nebudete umaštěná, zajistíte si luxusní finální vzhled opálené pokožky.

Nutnost ve spreji
Nemusíte se bát žádné alergické reakce a vedlejších účinků – přípravek je dermatologicky testovaný, netoxický, neparfémovaný, je vhodný pro všechny typy pleti.

A jaký další zázrak pro nás připravila firma CLINIQUE? Slyšela jste už o novém makeupu s SPF 30? Mineral Powder Makeup for face je novinka, která pleť ochrání před škodlivým UVA/UVB paprskům a agresivních vlivů vnějšího prostředí. Navíc jde o spolehlivého pomocníka pro sjednocení pleti a zakrytí nedostatků.

Make-up I na pláž
Nemusíte se tak ani na pláži bát, že nebudete za dokonalou krásku. Pokud se v celé své přirozené kráse jednoduše necítíte, sáhnete po tomto pomocníkovi a zajistíte si krásu i zdravou ochranu v jednom.

Celodenní ochrana a chvíle plné radostí

Celý den pod ochranou zajistí řada od VICHY, která je obohacena o aktivní látky, vyvinuté speciálně pro citlivou pokožku. IDÉAL SOLEIL letní kosmetika obsahuje Anti-Age Krém SPF 50, krém proti tmavým skvrnám SPF 50 a ultra-lehký ochranný sprej s Beta-Carotenem SPF 30. Všechny tři výrobky obsahují mineralizjící termální vodu a jsou vhodné pro ty z nás, které chcesme zpomalit proces stárnutí pleti a zůstat co nejdéle mladistvá.

Anti-Age krém má za úkol vyhladit vrásky a dodat pleti potřebnou elasticitu a jas. U krému bojujícímu proti tmavým skvrnám dojde už po 8 týdnech ke ztrátě až o 19,2% a ochraný sprej zajistí dlouhotrvající hydrataci celého těla a navíc si poradí i s potem proti kterému je odolný. Jde tedy o dokonale propojenou a ucelenou řadu na letní měsíce.qqqqqqqaaaaaqwwwwsssww

 

Pokrok ve znamení LA ROCHE-POSAY

To, že se opalovací kosmetika od značky zaměřuje na všechny typy citlivé pleti a tím vyhovuje prakticky komukoli, asi víte. Rok 2018 se ovšem nese ve znamení 3 novinek.

  1. Přípravek speciálně pro osoby se sluneční alergií
  2. Nové, praktické balení vhodné i pro děti. Ty ho mohou mít stále u sebe.
  3. Krémy vhodné pro oční okolí
Nezapomínejme ani na ty nejmenší
Pokud tedy patříte k těm, které mají na sluneční paprsky dokonce alergii, měla po značce LA ROCHE-POSAY rozhodně sáhnout. Konkrétněji pak po produktu ANTHELIOS sun intolerance SPF 50+. Tento zázrak omezuje začervenání a nepříjemné pocity zapříčiněné UV zářením. Představuje kazdodenní převenci reakcí od slunce.

V momentě, kdy si s sebou na dovču berete i ty nejmenší, je samozřejmé, že řešíte tu nejlepší ochranu. Dětská pokožka je opravdu velmi jemná a tak se o ní musí dostatečně pečovat. S ANTHELIOS Dermo-Petiatrics SPF 50+ nadstandardní péče opravdu docílíte. A výhody? Jde o ultrafluidní texturu, velikost, která se vejde do kapsy s jednoduchým „tic tac“ uzavíráním. Co víc si ještě přát?

A nakonec? Znáte to šílené pálení očí po namazání jakýmkoli opalovacím krémem? Tak to je už minulost. ANTHELIOS komfortní oční krém vyhovuje i tomu nejcitlivějšímu očnímu okolí.

Chránit svou kůži a respektovat přirozené prostředí oceánu lze…

Pokud vám není úplně jedno, co se děje i okolo nás, jistě jste se museli zamyslet i nad tím, jak takový letní nápor a mazání zvládají živočichové v moři a moře samotné. EAU THERMALE Avéne pomyslela i na tuto problematiku a nabízí opalovací kosmetiku s minimem slunečních filtrů. Navíc, žádný z filtrů není ve vodě rozpustný a výrobky neobsahují silikony. Značka tak docílila nejvyšší biodegradability a složení produktů se nehromadí v organismech vodních živočichů. No není svět zase o něco víc v pořádku?

Spojte se s přírodou
Ať už tedy jedete v létě kamkoli, rozhodně ze svých kosmetických kufříků nevyřazujte přípravky určené pro opalování. Sama vidíte, že na trhu je takových zázraků řada a je jen na vás pro, který z nich se rozhodnete. Nezapomínejte ovšem na to, že pokud milujete svůj život, budetě dělat maximum pro jeho ochranu…