FACESTARŽivotní stylSLUNCEM ZALITÉ KORUTANY: TADY VÁS BUDOU HÝČKAT, RELAX NA SJEZDOVCE NEBO V...

SLUNCEM ZALITÉ KORUTANY: TADY VÁS BUDOU HÝČKAT, RELAX NA SJEZDOVCE NEBO V LÁZNÍCH!

Ranní ptáče dál dolyžuje

Ranní ptáče dál dolyžuje

Ze Spittall an der Drau vás již v 7 hodin ráno vyveze první lanovka na vrcholky Goldecku, který se pyšní přezdívkou korutanského lyžařského střediska č. 1 a tyčí se ve výšce 2 000 m n. m. Zaručuji vám, že se vám brzké vstávání rozhodně vyplatí. Rozprostřou se před vámi neskutečná panoramata a vy se tak můžete kochat představením, které si pro vás připravily ranní paprsky rozlévající se po bělostných svazích. Třešničkou na dortu budou prázdné, čerstvě upravené sjezdovky, které si budete moci užívat jako první.

and

Millstättersee – v srdci lyžařských středisek

Ne nadarmo se jezeru Millstättersee říká srdce korutanských lyžařských středisek. Kolem jezera je možné užívat si na 1 skipas až 31 lyžařských středisek s více než 1100 km sjezdovek. Z těch nejoblíbenějších mohu zmínit kromě Goldecku například Bad Kleinkichheim společně se St. Oswald, Turracher Höhe a další. Mezi ty oblíbené a hojně navštěvované se řadí i lyžařské středisko Nassfeld, o kterém jste četli již v minulém díle.

and

Vánoční trhy spojené s relaxem

Pokud nemáte  plán na období mezi 19. listopadem až 31. prosincem, mám pro vás tip, kde načerpáte před Vánocemi i během svátků novou energii. Právě v tomto období totiž na návštěvníky jezera Millstättersee čekají pohodlná lehátka po celodenním lyžování, lavičky k příjemnému posezení okolo jezera a samozřejmě nesmím opomenout ani kouzelné vánoční trhy v Radentheinu a ve Spittal an der Drau. Za ochutnání stojí místní speciality jako horký mošt, vánoční klobása, tradiční pečené kaštany či různé obložené talíře a především provoněný špek a kořeněné svařené víno.

and

Ze sjezdovky do lázní

Pokud jsou Korutany v něčem skutečně specifické, tak to bude jistě jejich nabídka lázní přímo u lyžařských středisek. Doporučuji vyzkoušet 1. Korutanské lázně, které se rozprostírají přímo na břehu jezera Millstättersee. Nechte se rozmazlovat procedurami ve čtyřech různých saunách, nebo si příjemně zaplavte v bazénu, ze kterého budete mít úchvatný výhled. Návštěva těchto lázní bude jistě nezapomenutelným zážitkem vaší zimní dovolené v Korutanech!

and

Více informaci, aktuální tipy a akce naleznete na oficiálních stránkách: www.korutany.com

Ať už se vydáte do jakéhokoliv lyžařského střediska Korutan, přeji vám krásnou zimní dovolenou! Článek pro vás připravila a krásnou dovolenou vám přeje vaše dovolenkářka. Blog dovolenkářky se skvělými radami na cestování naleznete na www.dovolenkarka.cz.

and

Unikl vám můj první článek o Korutanech? Přečíst si ho můžete zde.

and

and

and

and

Související články