FACESTARBydleníŠkola praní: gel prací prášek přepere na jedničku

Škola praní: gel prací prášek přepere na jedničku

Na bílé i barevné minimálně špinavé prádlo, stejně jako na to ze speciálních materiálů, použivejte prací gel. Jejich síla je v tom, že se rychle rozpouští, proto se hodí na praní při krátkých programech.

Gel lze většinou vkládat v malé odměrce rovnou do bubnu pračky mezi prádlo, nebo je můžete nalít rovnou do zásobníku pračky a nepotřebují vysokou teplotu. Většina pracích gelů nabízí nejen šetrnou péči, ale současně bez problémů odstraní mastné skvrny. V případě, že chcete posílit jejich účinek, naneste rovnou gel na skvrnu a nechte krátce působit. Díky rychlému rozpouštění se gely také hodí na ruční praní.

Buben pračky nepřeplňujte

Buben pračky nikdy nepřeplňujte – jen tak se prací prostředek dostane až do hloubky vláken a může také účinkovat po celý prací cyklus. Navíc se prádlo ani tolik nepomačká a vy je můžete po vyprání vložit například bez obav do sušičky.

Proto, abyste si vybrali opravdu dobře máme pro vás praktický návod, jak vybrat prací gel:

zdroj: Frosch

Prací prostředky rozdělujeme na univerzální a speciální.

Univerzální prostředky jsou zaměřené na účinnost praní, odstranění skvrn, bělost. Mezi takové patří Frosch Prací prostředek s aktivní sodou, který je vhodný na bílé i barevné prádlo, pro praní v pračce i pro ruční praní. Skvrny odstraňuje již při nízkých teplotách.

Speciální prostředky se zaměřují na konkrétní problém či úkol – pečují o jemné tkaniny, uchovávají sytost barvy, zabraňují tvorbě žmolků, zachovávají vlastnosti funkčního oblečení nebo osvěžují a provoní. Vyzkoušejte Frosch Prací prostředek na vlnu a jemné prádlo s vůní mandlí.

zdroj: Frosch


Prací je určený na jemné praní vlny, hedvábí, umělého hedvábí, viskózy, elastických a syntetických látek, směsných tkanin, bavlny, lnu a mikrovlákna při teplotách od 20° do 60° C. Přírodní mandlový olej jemně čistí, chrání vlnu při praní před plstnatěním a udržuje vaše prádlo jemné.

Síla a zdraví z Aloe Vera

zdroj: Frosch

Koncentrovaný tekutý prací prostředek na praní prádla s výtažky aloe vera je vhodný pro citlivou pokožku. Je určen pro praní prádla v pračce při teplotách od 30°C do 60°C. Frosch aloe vera obsahuje aktivní látky a poskytuje silnou, avšak k pokožce šetrnou čisticí sílu bez přidání barviv a konzervačních prostředků. Prací prostředek obsahuje výtažek z listů aloe vera, který je známý svým hojivým účinkem. Šetrnost k pokožce je dermatologicky testována.

Související články