S20+: Čtyři foťáky na zádech a prémiový displej, který vytře zrak!

Prostřední model z trojice novinek série S20 můžeme považovat pro nástupce loňského Galaxy S10 +. Smartphonu S20 + narostly rozměry, hmotnost i kapacita baterie. Navíc se v ruce příjemně drží. Telefon vám nabídne skvělý foťák i nádherný velký displej. 

Smarthphone S20+ padne dobře do ruky, netlačí a má příjemné zaoblení po stranách. Sázka na kov a sklo vyšla na jedničku. Celý telefon obepíná kovový rám, elegantně přecházející ve skleněná záda. Nabízí rovněž zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu (IP68), což přijde v současnosti při zvýšené hygieně vhod, nemusíte se obávat a stačí jen opláchnout vodou. Telefon okamžitě zjistí vlhkost a upozorní tak uživatele, že je potřeba nechat konektor USB-C vyschnout, než dojde k nabíjení samotného telefonu.

Na spodní straně S20 + je nabíjecí USB-C konektor, reproduktor a mikrofon. Nejlepším řešení je bezdrátový Bluetooth headset, který i my v redakci dlouhodobě používáme. Tlačítka smartphonu jsou umístěny na pravé straně, k ovládání hlasitosti slouží dvojtlačítko i vypínač. Slot na SIM karty je umístěný v horční části telefonu spolu s mikrofonem.

Wau Full HD displej

Naprostou bombou je 6,7 Dynamic AMOLED s úžasným rozlišením Quad HD+, díky čemuž je jemnost na skvělé úrovni. Rozlišení Full HD (3200 × 1440 px) s poměrem stran 20:9 a 525 ppi. Kvalita panelu je fantastická, displej je výborně čitelný, nabízí syté a dechberoucí barvy. Černá je opravdu černá a celkově jsme byly s barevným podáním maximálně spokojený. Barvy si můžete přizpůsobit podle sebe v nastavení. Výborné jsou i pozorovací úhly a viditelnost na přímém slunci.

Uprostřed horní části displeje se nachází výřez, který slouží jako selfie fotoaparát. Ultrazvuková čtečka otisků prstů je zabudována ve spodní části displeje a funguje velmi dobře. Prst rozpozná ihned, je tedy velmi rychlá a pokud jde o úspěšnost, tak jsme žádné problémy při odemykání nezaznamenali. Za pozornost stojí i odemykání telefonu pomocí rozpoznání obličeje, které funguje bez problémů. 

O maximální výdrž telefonu se postará kapacita baterie 4500 mAh. Z našeho redakčního užívání potvrzujeme, že jde o telefon s extra výdrží jeden a půl dne. Za hodinu a 11 minut jsme telefonu nabili na 100%, což je pecka.

Test rychlosti nabíjení:

15 min: 26%
30 min: 50%
45 min: 75%
60 min: 93%
Celkové nabití: 1 hod. 11 min.

Zajímavostí testovaného smartphonu je čtveřice snímačů fotoaparátu. Ty jsou uloženy v jakési „mřížce“ a navzájem se doplňují. Hlavní snímač má 12 MPx, f / 1.8 a optickou stabilizaci, doplněný je 64 MPx, f / 2.0 teleobjektivem, 12 MPx, f / 2.2 ultraširokým objektivem a 0,3 MPx TOF snímačem hloubky. Všechny snímače spolu nabízejí kvalitní snímky za všech světelných podmínek a fotoaparát patří jednoznačně ke špičce mezi smartphony. Snímky jsou detailní, překvapily nás i velmi dobré záběry v šeru a během večera, kdy už bylo málo světla. 

4K i 8K video

Zejména při výletech či při návštěvách památek přijde vhod režim i dvojnásobného přiblížení v případě vzdálenějších objektů v pozadí, nebo naopak oddálení osob či památek v případě, pokud jsou velmi blízko. Série S20 podporuje i nahrávání videa v 8K. S kvalitou nahrávaného videa jsme byli spokojeni, při Full HD a 4K je stabilizace, která příjemně překvapí. Tento telefon nabízí záznam 4K videa s 60 snímky za sekundu a možnost přepínat mezi zadní a přední kamerou přímo během záznamu 4K videa.

Hardwarová výbava telefonu je opět perfektní a totožná jako v prvním modelu S20. Osmijádrový procesor Exynos 990, postavený na 7 nm výrobním procesu, doplněný o 8GB RAM a 128GB vnitřní paměti. Telefon nabízí hybridní dual SIM, tedy lze zde použít buď dvě nano sim karty nebo kombinaci jedné karty a paměťové karty microSD až do kapacity 512GB. Smartphone používá operační systém Android 10. Prostředí je díky výkonnému procesoru velmi rychlé, intuitivní a oceňujeme i optimalizaci, díky které se s telefonem dobře pracuje.

Osobní počítač Dex

V tomto modelu jsme také využily funkci Dex, což umožňuje připojit telefon prostřednictvím USB-C do HDMI k monitoru a používat ho „jako počítač“. Otestovaly jsme taktéž i kvalitu reprodukce zvuku pomocí Tidal HiFi. S20 + nabízí stereo zvuk – reproduktor na spodní straně doplňuje telefonní reproduktor těsně nad displejem. Při poslechu hudby se doplňují a výsledkem je hlasitá a příjemná reprodukce.

S20+ běží na aktuálním Androidu 10 s nadstavbou One UI ve verzi 2.1. Vše je tak svižné, odezva skvělá a v kombinaci se 120Hz displejem je One UI opravdu radost používat. Kompletně tmavý režim napříč všemi nativními aplikacemi jsou opravdovou lahůdkou.

Závěr

Samsung Galaxy S20 + je tou pravou vlajkovou lodí. Nedostatky se nám hledají opravdu těžko. Fotoaparát, možnost natáčet 8K video, skvělé reproduktory a ten parádní displej. Smarthphone S20+ si zamilujete!