FACESTARKulturaROCK IN VIENNA: VÍDEŇ TENTO TÝDEN POHLTÍ ROCKOVÉ ŠÍLENSTVÍ! ZAHRAJÍ KISS, METALLICA,...

ROCK IN VIENNA: VÍDEŇ TENTO TÝDEN POHLTÍ ROCKOVÉ ŠÍLENSTVÍ! ZAHRAJÍ KISS, METALLICA, MUSE A DALŠÍ

 

 

Hudební festival s názvem Rock in Vienna začíná už tento čtvrtek 4. 5. 2015 a končí v sobotu 6. 6. 2015. Jak je již v létě tradicí, uskuteční se pod širým nebem, přímo v centru rakouské metropole na Dunajském ostrově (areál Dunabe Island). A přesto, že se jedná o první ročník, vybrali si pořadatelé skutečně silná lákadla – hlavními headlinery jsou kapely Metallica, Muse nebo Kiss.

Centrum rocku

Po dobu konání akce se Vídeň doslova promění v líheň tvrdé muziky. V areálu ostrova je pro vás připravené skutečně pohodlné zázemí včetně stanového městečka a nebude chybět tzv. Fun Area, místo pro pestrou zábavu mimo hudební dění. Koncertní areál nabídne dvě stage, na nichž se každý den představí několik kapel. Samozřejmostí bude optimální dopravní spojení a další příjemná překvapení, která na návštěvníky čekají.

Čtvrtek – startujeme!

and

Hlavním tahákem toho dne je Metallica. Pravda, poslední deska už je nějaký ten rok zastaralá, ale v případě této legendy není co řešit. Aby byla atmosféra před jejich vystoupení už dost divoká, vystoupí legendární Faith No More a podle kritiků se můžete těšit na jeden z nejlepších koncertů, jaký kdy odehráli. Tentýž den zahrají také kapely Broilers, A Day To Reme,ber, Body Count feat. Ice-T, Testament, Three Days Grace, Gojira a A Caustic Fate.

Pátek – rockové múzy

and

Pátek se ponese v duchu hudebních múz… Ano, hlavním interpretem večera bude britská kapela Muse. Pokud jste je ještě neslyšeli live, tak to musíte tento týden napravit. Jejich koncerty jsou jako droga! Kromě Muse se můžete odvázat u vystoupení kapel Incubus, The Hives, Within Temptation, Danko Jones, Turbonegro, Saint Vitus, Triggerfinger, Bonaparte a Arcane Roots.

Sobota – velké finále

and

Pokud vyrazíte na celé tři dny, nebo máte jen volnou sobotu a váháte, zda ta cesta za to stojí, pak rozhodně ano! Sobotní den hostí staré dobré Limp Bizkit a jejich hitovky vás rozhodně rozhýbou. Nejdůležitějším jméno dne však ještě nezaznělo – KISS! Nezapomeňte na uniformní bizarní líčení a připravte se na pořádnou show, kterou tihle pánové prostě umí. Jako další vystoupí Sabaton, Airbourne, Heaven Shall Burn, Babymetal, Opeth, Coal Chamber, The Dead Daisies a Boon.

and
Limp Bizkit

and
Faith No More

and
Body Count feat. Ice-T

Rock obklopený Dunajem, i tak by se tato hudební senzace našich zahraničních sousedů dala nazvat. Vstupenky (jednodenní nebo pass na všechny tři dny) můžete zakoupit na www.rockinvienna.at. Věříme, že se vydaří a nezůstane jen u jednoho ročníku. Uvidíme se pod pódiem!

Související články