Renault Arkana získává 5 hvězdiček v testech bezpečnosti Euro NCAP

Nový Renault Arkana podle kritérií testů Euro NCAP zajišťuje nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Výsledné hodnocení 5 hvězdiček je odrazem veškerého know-how společnosti Renault v této oblasti a její snahy nabídnout široké veřejnosti inovovanější, spolehlivější a bezpečnější vozidla.

  • Nový Renault Arkana získává maximální hodnocení 5 hvězdiček ve zkoušce nezávislou organizací Euro NCAP v testech bezpečnosti.
  • Toto sportovní, hybridní a prostorné SUV, které zaručuje nejvyšší úroveň ochrany svým cestujícím i ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích, patří k nejbezpečnějším vozidlům na trhu.

andRenault Arkana

Ochrana cestujících

Nový Renault Arkana postavený na modulární platformě CMF-B využívá vylepšené konstrukce karoserie, přepracované konstrukce sedadel a upevnění bezpečnostních pásů s pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku navržené pro optimální držení všech cestujících. Za zmínku stojí, že Renault je představitel technologie Fix4sure pro vynikající držení cestujících zabraňující riziku podjetí připoutané osoby pod bezpečnostním pásem.

Nový Renault Arkana je navíc se svými vytříbenými liniemi a jedinečným velmi profilovaným stylem vzhledem ke své prostornosti a komfortu skutečné SUV vhodné pro rodinu, jehož velký prostor umožňuje zejména snadné umístění dětských sedaček na krajní místa zadních sedadel.

andRenault Arkana

Škála asistenčních systémů řízení pro větší komfort a bezpečnost všech

Nový Renault Arkana je vybaven asistenčními systémy řízení poslední generace. Tyto ADAS systémy (Advanced Driver Assistance Systems – Pokročilé asistenční systémy řidiče), ke kterým patří např. asistent pro jízdu na dálnici a v koloně, rozpoznávání dopravních značek, asistent sledování mrtvého úhlu, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu nebo asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, zajišťují bezpečnější a klidnější jízdu. Systém aktivního nouzového brzdění v případě detekce cyklistů a chodců upozorní řidiče na nebezpečné situace a může aktivovat brzdy, pokud nedojde k očekávané reakci ze strany řidiče. Dalším bezpečnostním faktorem je lepší viditelnost díky kameře s úhlem záběru 360°, předním 100% LED světlometům, automatickému rozsvěcování světel a elektro-chromatickému vnitřnímu zpětnému zrcátku.

Tyto technologie asistenčních systémů řízení, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky, den či noc, v případě překročení hranice jízdního pruhu nebo změně jízdního pruhu, ve městě nebo při parkování, zasahují ve prospěch zvýšení bezpečnosti, přispívají k větší pohodě a minimalizují rizika nebezpečí jak pro řidiče nebo cestující uvnitř vozu, tak i v případě ostatních zranitelných účastníků provozu na pozemních komunikacích.