Relax a spa u vás doma? Proč ne! Zkuste koupelnu v Japonském stylu.

Znáte to sami: vyčůrat, umýt ruce, rychle do sprchy, dát prádlo do pračky, vyčistit zuby – koupelna je v mnoha domácnostech považována pouze za užitnou místnost, u níž je nejdůležitější její funkčnost. Všechno šup šup, jen aby už jste z té koupelny mohli vyjít vstříc zajímavějším činnostem. A teď se zeptáme: Není to trochu škoda?

Znáte to sami: vyčůrat, umýt ruce, rychle do sprchy, dát prádlo do pračky, vyčistit zuby – koupelna je v mnoha domácnostech považována pouze za užitnou místnost, u níž je nejdůležitější její funkčnost. Všechno šup šup, jen aby už jste z té koupelny mohli vyjít vstříc zajímavějším činnostem. A teď se zeptáme: Není to trochu škoda?

Co kdybyste si z koupelny udělali vlastní malou wellnes oázu, zasvěcenou bohyni relaxu a odpočinku? Že to nezní špatně? Vždyť právě sychravé podzimní počasí nahrává tomu, abyste se drželi pěkně doma v teplíčku. A není snad lepšího odpočinku než si dát v horké vaně plné voňavé a nadýchané pěny nohy nahoru, zavřít oči a relaxovat..nebo se třeba začíst do skvělého románu.

Že jste se teď ironicky ušklíbli nad představou té vaší koupelny i nad tím, že z ní jen těžko uděláte něco víc? Neklesejte na mysli! S pár dobrými radami a chytrými tipy proměníte jakoukoliv koupelnu v ráj na zemi, ať už je v prostorném domečku, nové bytové zástavbě nebo starém paneláku z dob totality.

Jak na to?

Inspirujte se východními vlivy a zkuste pojmout prostor koupelny v Japonském stylu. Tomu vládnou jednoduché linie a především neutrální barevné odstíny a přírodní materiály. Díky těmto prvkům se stane vaše koupelna místem klidu a harmonie, kam se s radostí zavřete před celým světem, abyste během slastné relaxace načerpali energii do dalších dnů.

Na foto:  Koš na prádlo Big Bamboo 1990 Kč, Police s úložným systémem White Sands 1990 Kč; prodává Butlers

Ti z vás, kteří se již s kladivem v ruce rozpřahují, aby začali rekonstrukci koupelny zbouráním pár jejích stěn, zadržte…Samozřejmě, chcete-li pojmout přestavbu koupelny ve velkém stylu, jděte do toho, vše si však pořádně rozmyslete. Že nemáte na nějakou přestavbu ani pomyšlení? Nevadí! Stačí si jen pořídit pár kousků nábytku nebo několik stylových doplňků.

 

Na foto (zleva): Polička na vanu Feels Like Heaven 799 Kč, Dávkovač mýdla Salon Beaute 299 Kč; prodává Butlers

 

Na foto (zleva): Odkládací vanička Salon Beaute 449 Kč, WC stojan White Sands 899 Kč; prodává Butlers

Materiály a barvy

Jak už bylo řečeno, prim hrají neutrální barvy, takže na křiklavé odstíny zapomeňte. Zaměřte se především na barevnou škálu od čistě bílé, šedé, béžové až po tmavě hnědou či temně šedou. Z materiálů je důraz kladen na kámen a dřevo, především bambus, který je nejen krásný na pohled, ale dokonce má schopnost pohlcovat vlhkost.

Na foto: Stůl pod umyvadlo Thalassa 8990 Kč, Umyvadlo z přírodního kamene Thalassa 3990 Kč; prodává Butlers

  

Na foto (zleva): Dvoupatrová police Big Bamboo 1499 Kč, Regál s košem na prádlo Big Bamboo 2490 Kč, prodává Butlers

Chcete-li přeci jen do své koupelny vehnat trochu jasnějších barev, sáhněte třeba po modré či fialové nebo přidejte zelenou. Ta první přinese do místnosti závan čerstvého mořského vzduchu, druhá provoní koupelnu uklidňující levandulí a zelená, třeba v podobě živé květiny či mechu, navodí zenovou atmosféru.

Na foto: Policový regál Nature Spa 1190 Kč, Nástěnná zrcadlová skříňka 1190 Kč; prodává Butlers