Realme vytahuje eso z rukávu: Fotoaparát 108Mpx vás dostane!

Nejrychleji rostoucí značka chytrých mobilních telefonů, představila včera během online streamu fotoaparát s rozlišením 108 Mpx, který nabídne nová řada realme 8. Kromě ještě ostřejších fotografií a mnoha nových portrétních filtrů přináší unikátní možnost tvořit časosběrná videa noční oblohy nebo časosběrná videa s efektem Tilt-shift. Telefony řady realme 8 tak budou udávat nové trendy ve fotografování.

Smartphone realme 8 Pro bude využívat nejnovější generaci 108Mpx snímače HM2 od společnosti Samsung s rozlišením 12000 x 9000 pixelů a s velikostí 1/1.52“. Větší velikost jednoho pixelu zajištuje lepší kvalitu obrazu. Snímač HM2 také podporuje slučování 9 pixelů do jednoho, ISOCELL Plus a Smart-ISO, což umožnuje telefonům realme pořizovat vynikající snímky při zhoršených světelných podmínkách. 

108Mpx fotografie pořízená telefonem realme 8 Pro má vyváženou celkovou expozici s živými barvami a ostrými detaily ve světlých i tmavých oblastech. Detaily jsou ostré i při přiblížení. Díky pokročilému snímači ale realme nabízí i mnoho dalších vzrušujících funkcí:

In-sensor Zoom = vyšší čistota

Novinka realme 8 Pro dosahuje vyšší čistoty zoomu díky nové technologii In-sensor Zoom. Při nastavení modu 3x aktivuje telefon realme 8 Pro nový In-sensor Zoom. Tento senzor použije namapovaných 12 Mpx s přiblíženou částí a vygeneruje obraz.

Zobrazovací proces je rychlejší díky menší velikosti 12Mpx fotografie. To umožňuje realme 8 Pro pořídit osm takových 12Mpx fotografií za sebou a díky speciálnímu algoritmu je pak spojit, čímž dosáhne vyšší výsledné čistoty obrazu. Po takovém zpracování jsou fotografie z realme 8 Pro vyfocené v režimu 3x z hlediska ostrosti ještě kvalitnější než u některých optických teleobjektivů.

and

Převratný Starry režim s časosběrným videem

Novinkou je rovněž časosběrný Starry režim, díky němuž realme 8 Pro umí jako první smartphone na světě zachytit časosběrné video hvězdné oblohy. Podobná videa hvězdné oblohy se většinou dělají natáčením více klipů za pomoci profesionálních fotoaparátů a jejich následným skládáním během postprodukce. Časosběrná videa hvězdné oblohy jsou velkou výzvou, především kvůli výkonu, který je nutný ke skládání fotografií.

Společnost realme však nyní ve svých smartphonech přináší exkluzivní algoritmus pro časosběrná videa založený na fotografiích hvězdné oblohy. Zaznamená 30 fotografií během 480 sekund a poté vygeneruje časosběrné video o délce jedné sekundy. To znamená, že časosběrný režim může ukázat věčně se měnící vesmírnou oblohu 480x rychleji.

Tilt-shift fotografie a miniaturní svět

Běžně fotografové dosahují tzv. tilt-shift efektu pomocí drahých sklopných čoček, díky nimž může být zaostřená pouze část fotografie a všechny ostatní části rozostřené. Vzniká tak dojem miniaturního světa. Díky novému algoritmu tilt-shift fotografování dokáží smartphony řady realme 8 pořizovat fotografie „miniatur“ a také 10x rychlejší tilt-shift časosběrná videa a ukazovat tak svět fantastickým a jedinečným způsobem. Novinka realme 8 Pro je prvním chytrým telefonem vůbec, který umí tilt-shift časosběrné video.

realme nabízí v režimu tilt-shift možnosti nastavení tvaru, úhlu, polohy a velikost bokeh efektu, a dokonce i přechodový efekt mezi oblastí bokeh a čistou oblastí. Efekt bokeh můžete pohodlně přizpůsobit tak, aby co nejlépe vyhovoval scéně.

S novými filtry portréty nikdy neomrzí

Většina chytrých telefonu dnes pořizuje portréty se standardním bokeh efektem na pozadí. Společnost realme, jejímž cílem je udávat trendy, přidává díky realme 8 do portrétní fotografie ještě něco navíc a nabízí tři nové filtry: neonový portrét, dynamický bokeh portrét a AI barevný portrét.

and

Nová éra číselných řad: zaměření na fotoaparát

Jako hvězdná řada portfolia chytrých telefonů realme se číselná řada v budoucnu zaměří na fotoaparáty. Bude přinášet nejinovativnější kamerovou technologii a funkce, které budou udávat trendy ve fotografovaní a poskytnou mladým uživatelům „skokový“ zážitek z fotoaparátu.