FACESTARŽivotní stylPRYČ S BRÝLEMI! VIDĚT JEDINĚ POMŮŽE LASER NYNÍ JEDNODUŠŠÍ NEŽ KDYKOLI DŘÍV!

PRYČ S BRÝLEMI! VIDĚT JEDINĚ POMŮŽE LASER NYNÍ JEDNODUŠŠÍ NEŽ KDYKOLI DŘÍV!

Ostranění potíží s viděním na blízko

Ostranění potíží s viděním na blízko

Jednou z úspěšných novinek je mikroimplantát Raindrop, který dokáže odstranit tzv. vetchozrakost neboli presbyopii. Mikroimplantát se speciálním laserem šetrně voperuje přímo do rohovky, jejíž zakřivení jemně mění. Díky tomu zajišťuje kvalitní vidění na blízko i na střední vzdálenost a není třeba si pořizovat brýle na čtení. „Často nás vyhledávají pacienti po 45. roce, kteří žijí aktivním životem a brýle na čtení je limitují. Pro další jsou brýle na čtení symbolem stáří. Ještě nedávno jsme jim však nedokázali pomoci,“ přiznává primářka pražské kliniky DuoVize Lucie Valešová, která světovou metodu v České republice operuje jako jediná.

Přesné odstranění dioptrií

Další novinkou na poli oční chirurgie je metoda zvaná NeoSMILe 3D, která přináší výborné výsledky bez porušení povrchu rohovky. Laser šetrně odstraní dioptrie přímo v rohovce a přitom nenaruší její pevnost ani stabilitu. Díky této nové metodě lékaři na brněnské a pražské klinice vyvinuli nový operační nástroj – titanovou pinzetu nazvanou NeoVize Smile, která je nyní k dispozici pro oční chirurgii po celém světě.

and

Úspěšné operace astigmatismu

Astigmatismus se týká až 60 % populace a projevuje se zkresleným nebo zamlženým obrazem na různou vzdálenost. První Centrum pro léčbu astigmatismu vzniklo v Brně. Díky novému navigačnímu systému VERION dokáží lékaři tuto vadu odstranit s dokonalou přesností. „Je to průlomový vstup navigační techniky do nitrooční chirurgie. Trochu to připomíná navigační systém pro piloty letadel,“ říká primářka Věra Kalandrová z brněnské oční kliniky NeoVize.

and

Vyzkoušejte aplikaci pro samovyšetření zraku

Pokud chcete zjistit, jak jste na tom se zrakem právě vy, můžete využít první českou mobilní aplikaci nazvanou TEST ZRAKU, kterou navrhli oční lékaři. Díky ní si můžete pomocí smartphonu vyšetřit zrak ještě před návštěvou lékaře a otestovat jeho ostrost a barvocit, astigmatismus a onemocnění sítnice. Ke stažení zdarma ji najdete na AppStore a GooglePlay. Více informací o očních klinikách najdete na webových stránkách www.duovize.cz a www.neovize.cz.

and and

Související články