FACESTARŽivotní stylPROČ POTŘEBUJEME HOŘČÍK? DODEJTE HO TĚLU VÍCE A ZAČNOU SE DÍT...

PROČ POTŘEBUJEME HOŘČÍK? DODEJTE HO TĚLU VÍCE A ZAČNOU SE DÍT ZÁZRAKY!

Lékaři i přírodní léčitelé doporučují hořčík doplňovat v podobě potravinových doplňků. V běžné stravě ho totiž nezískáme tolik, kolik ho doopravdy potřebujeme. A jaký vliv má hořčík na naše zdraví?

Lékaři i přírodní léčitelé doporučují hořčík doplňovat v podobě potravinových doplňků. V běžné stravě ho totiž nezískáme tolik, kolik ho doopravdy potřebujeme. A jaký vliv má hořčík na naše zdraví?

1. Lepší spánek

Spánek reguluje hormon melatonin, a ten musí být v rovnováze s ostatními hormony. Nedostatek hořčíku způsobuje narušení této rovnováhy. Nerovnováha způsobuje stres a ten jde s nespavostí ruku v ruce.

2. Uvolnění nervové soustavy

Na přísunu hořčíku závisí také tvorba serotoninu, což je hormon, který dopřává nervové soustavě uvolnění a způsobuje pocity štěstí a dobré nálady. Nedostatek hořčíku tedy může mít za následek napětí a deprese.

3. Lepší a silnější svaly

Hořčík pomáhá tělu produkovat růstový hormon, který nejvíce přispívá k růstu a zesilování svalů. Také je důležitý pro tvorbu adenosintrifosfátu, který je nezbytný pro funkci buněk.

4. Uvolněné a ohebnější svaly

Hořčík uvolňuje svaly. Bez hořčíku mají tendence se stahovat do křečí. Nedostatek hořčíku způsobuje, že se v nich tvoří kyselina mléčná, která způsobuje bolest.

5. Zdravé a pevné kosti

Pro zdravé a pevné kosti je kromě vápníku důležitý také hořčík. Pomáhá totiž vápník správně vázat. Ke zdravým kostem je třeba tělu dodávat celkem 9 nezbytných živin a hořčík je jednou z těch nejvýznamnějších.

6. Zdravé zuby

Nedostatek hořčíku způsobuje nerovnováhu fosforu a vápníku ve slinách, což vede k poškození zubů.

7. Rovnováha pH v těle

Hořčík odbourává kyselinu mléčnou a vyrovnává pH v těle.

8. Hydratace

Hořčík je důležitý elektrolyt, který zajišťuje správnou hydrataci.

9. Úleva od zácpy

Hořčík čistí střeva od toxických látek a pomáhá proti zácpě.

10. Správná funkce enzymů

Enzymy podporují každou chemickou reakci v těle. Hořčík pomáhá ke správné funkci stovek enzymů.

11. Tvorba inzulinu

Hořčík napomáhá tvorbě inzulinu, který je nutný pro snižování hladiny cukru v krvi. Bez hořčíku se glukóza nedostane do buněk.

Potravinové doplňky

Vyzkoušejte MaxiVita Magnézium 400 mg + B komplex x vitamin C. Tento moderní doplněk stravy s grepovou příchutí ve formě prášku stačí nasypat do úst, kde zanechá příjemný osvěžující pocit. Přípravek obsahuje denní dávku hořčíku, který také kromě zmíněných účinků spolu s vitaminy B2, B6 a B12 přispívá ke snížení únavy. Balení se 16 sáčky koupíte v supermarketech, v drogeriích nebo na www.nasevitaminy.cz.

Související články