Připravte pleť na zimu! 5 tipů, které rozzáří unavenou pleť

foto archiv freepik

Ať se nám to líbí nebo ne, nízké teploty nepůsobí negativně jen na naši psychiku, ale také na pleť. Vítr, mráz, slunce i sníh ji dokážou potrápit. Poradíme Vám, jak na to, aby byla vaše jako v bavlnce!

Hydratace

Základem je hydratace. Mezi hydratací pleti a klesající tendencí venkovních teplot platí, že čím je venkovní vzduch studenější, tím nižší je úroveň vláhy v naší kůži.  Nečekejte, až se tento nedostatek na pokožce projeví v podobě zašedlého tónu, šupinkami nebo jako viditelné vrásky a vyměňte lehký krém z léta za pořádný hydratační balzám. Pokud si nejste jisti, který vybrat, hledejte ve složení kyselinu hyaluronovou, ceramidy nebo třeba glycerin. To jsou jedni z nejúčinějších zvlhčovadel, které se do drobných kelímků dají vměstnat.

Maska

Z pravidelné péče nezapomínejte ani na masky, kde platí opačné pravidlo než u obličejových krémů. Hydratační maska UFO Make My Day obsahuje kromě kyseliny hyaluronové ještě červené řasy, které pokožce poskytnou jak vláhu, tak ochranu proti znečištěnému ovzduší. Maska se používá spolu se sonickým přístrojem UFO, jenž pro větší účinek kombinuje LED světlo a T-Sonic pulzaci. 

and

Sbohem, pupínky

Se zataženou oblohou nepodceňujte pravidelné a důsledné čištění pleti, vybavte se produkty pro problematickou pokožku (ideálně, pokud obsahují tea tree, ureu nebo extrakt z vilínu virginského) a mějte po ruce SOS řešení. My v redakci doporučujeme Pero s modrým světlem FOREO Espada, které dokáže zmírnit projevy akné ještě předtím, než stačí vzniknout. Technologie kombinující speciální modré LED světlo s T-Sonic pulzaci cílí nejen na pupínky a ucpané póry, ale poradí si i s černými tečkami.

and

Čištění do hloubky

Dejte v tomto sychravém období šanci šetrnému peelingu, který odstraní odumřelé kožní buňky a také hloubkovému čištění pleti, jež z ní sejme přebytečnou mastnotu. Díky chytrému sonickému kartáčku FOREO LUNA 3 vyčistíte pleť do hloubky a to za pouhou 1 minutu. Pozitivním vedlejším efektem je navíc zpevnění pokožky a její projasnění!

FOREO, čisticí sonický přístroj s protivráskovým účinkem LUNA 3, cena: 5.499 Kč (notino.cz)

Domácí napařování

Napářky, které dost možná praktikujete v období nachlazení, jsou skvělým způsobem, jak vyčistit a uvolnit pleť. Když do horké lázně navíc přidáte směs konkrétních bylinek, podpoříte tak celkovou kondici pokožky. Léčivky si můžete míchat podle toho, zda máte suchou, mastnou nebo citlivou pleť i při problémech s akné.

Obličej napařujte jen v případě, že je vaše pokožka aklimatizovaná na okolní teplotu, to znamená v době, kdy jste již nějakou chvíli doma a ani se nikam nechystáte. Teplotní výkyvy totiž mohou způsobit rozšířené žilky a zbytečné podráždění kůže. Do připravené nádoby vlijte horkou dobu a vhoďte do ní pár hrstí sušených bylinek. Nakloňte se nad mísu, přes hlavu umístěte ručník, zavřete oči a 10 – 15 minut v této voňavé parní lázni odpočívejte. Poté na pleť aplikujte hydratační masku.Mezi bylinky, které působí proti akné, patří například heřmánek, měsíček, šalvěj nebo mateřídouška, suchá pleť zase ocení petržel, violku vonnou nebo kontryhel.