FACESTARCestováníPŘEZUTÍ AUTA NESTAČÍ! CO VŠE JE POTŘEBA?

PŘEZUTÍ AUTA NESTAČÍ! CO VŠE JE POTŘEBA?

and

Jsou zimní pneumatiky opravdu důležité?

and

Mnozí z nás si omlouvají fakt, že ještě nestihli přezout letní pneumatiky za zimní tím, že je zima rok od roku mírnější. Počasí posledních dní tomuto tvrzení opravdu napovídá, na druhou stranu si ale vzpomeňte, jaké ranní mrazíky trápily motoristy zhruba před dvěma týdny. A přesně z tohoto důvodu je přezutí na zimní pneu nutností. Nedá se totiž dopředu předvídat, co nás na silnicích potká. Kdo si ale myslí, že pouhé přezutí gum stačí, se mýlí. Co je tedy ještě potřeba?

Nezapomínejte na zimní servisní prohlídku!

and

Správně provedená zimní prohlídka Vám může bez nadsázky zachránit i život. Dají se při ní totiž zjistit na první pohled neviditelné nebo nedůležité chyby na vozidle, které Vás můžou během nadcházející zimy pořádně potrápit. Zároveň nemůže opominout fakt, že díky zimní servisní prohlídce minimalizujete riziko případné dopravní nehody. I když je v České republice servisů, kde Vám prohlídku vozu provedou, opravdu hodně, měli byste v tomto případě dbát hlavně na kvalitu odvedené práce.

Jaký servis tedy zvolit? 

Rozhodně nikdo z nás nechce vyhodit peníze za kontrolu či opravu vozidla a následně v tu nejnevhodnější chvíli zjistit, že něco nefunguje. Proto by měli všichni motoristé vyhledávat autorizované servisy, které garantují originální díly stejně jako práci odvedenou odborným a proškoleným personálem. Marek Jonák, vedoucí jihlavského servisu Mercedes-Benz firmy ICOM transport a.s. potvrzuje: „Setkáváme se s klienty, kteří si nejdříve nechali opravit svůj osobní či užitkový vůz mimo autorizovaný servis a po krátké době zjistili, že daný díl je špatný. Dokonce, že jim technik neprofesionálně provedl opravu a že mají větší škodu, než užitek.

Co si nechat v servisu zkontrolovat? 

Je jasné, že servisní technik nebo automechanik přesně ví, co má dělat. Na druhou stranu není nejmenší důvod, abyste sami nevěděli, na co by se měli při zimní servisní prohlídce zaměřit. Je to hlavně kontrola a seřízení hlavních světlometů, kontrola stěračů, chladícího systému, stavu baterie, hladiny ostřikovačů a nemrznoucí směsi a stavu opotřebení předních brzd. Samozřejmostí by pak mělo být zkontrolování stavu pneumatik včetně kontroly vzorků a funkčnosti rezervy.

Jak ještě své auto na zimu vybavit?

and 
Zima je všeobecně pro Vaše auto nejnáročnějším obdobím. Příprava na toto období proto patří mezi finančně nejnáročnější. Určitě se to ale vyplatí! Co byste tedy měli do svého kufru u automobilu přibalit? Určitě nezapomínejte na rozmražovač zámků, který Vám ušetří mnoho času, dalším nepostradatelným pomocníkem je škrabka na led a smetáček (na některých benzínkách jsou k dostání i praktické škrabky s rukavicí) a v kufru by jste neměli zapomínat ani na zimní řetězy. No a v neposlední řadě i nějaká příjemná muzika do auta, která Vám zkrátí chvíle v dlouhých kolonách. 🙂

Související články