FACESTARKulturaPRAHU NAVŠTÍVÍ CELEBRITY JAKO ROBERT PATTINSON NEBO LADY GAGA! NENECHTE SI TO...

PRAHU NAVŠTÍVÍ CELEBRITY JAKO ROBERT PATTINSON NEBO LADY GAGA! NENECHTE SI TO UJÍT

 

 

and

Jako návštěvníci budete mít možnost se osobně setkat tváří v tvář s oblíbeným akčním hrdinou Willem Smithem, populárním zpěvákem Justinem Bieberem, oslňující Heidi Klum, hvězdami upírské ságy Stmívání Taylorem Lautnerem a Robertem Pattinsonem a oceňovaným hercem a komikem Jimem Carreym. Figuríny doplní své neméně slavné kolegy Lady Gaga a Bruce Willise, jež patří mezi stálice výstavy.

„Jsem velmi rád, že jsme do Prahy mohli přivézt nové tváře a obměnit tak naši speciální výstavu,“ řekl Ulf Tiedemann, marketingový manažer Madame Tussauds. „Naše pražská expozice zaznamenala od svého zahájení v dubnu loňského roku velký úspěch, který vnímáme jako skvělou příležitost představit návštěvníkům Prahy nové celebrity. “

and

Více než 200 let zkušeností ve výrobě voskových figurín největších světových osobností představuje pro Madame Tussauds dědictví, které nemá konkurenci. Madame Tussauds má v současnosti kromě dočasné pražské expozice 18 stálých atrakcí po celém světě. Nejnovější pobočka Madame Tussauds bude otevřena v květnu 2015 v Orlandu.

Umělecké postupy používané k výrobě co nejrealističtějších postav zahrnují stovky neuvěřitelně detailních měření s cílem zajistit dokonalou přesnost. Výroba jedné figuríny stojí kolem 150 tisíc liber a může trvat až čtyři měsíce.

„Naším cílem je poskytnout fanouškům při každé jejich návštěvě reálný a neopakovatelný zážitek,“ doplnil Ulf Tiedemann. „Chceme, aby lidé měli opravdu pocit, že se osobně setkávají se svými idoly, že se na ně jen nedívají. Na žádné z našich výstav nejsou provazy ani jiné bariéry – naopak doporučujeme fanouškům být figurínám co neblíže, komunikovat s nimi a především se bavit.“

Osobnosti Madame Tussauds v Praze

  • Will Smith – Oči Willa Smitha jsou vyrobeny z akrylové pryskyřice, každá duhovka byla ručně vykreslena za použití kvašových barev a drobné žilky jsou tvořeny hedvábným vláknem. Celý proces trval asi 15 hodin.
  • Taylor Lautner – Figurína Taylora Lautnera byla vyrobena podle stovek fotografií a nahrávek. Sochaři Madame Tussauds pečlivě sledovali několik Taylorových filmů, aby dokonale vystihli hercův výraz.
  • Robert Pattinson – Na modelaci těla Roberta Pattinsona bylo použito více než 150 kg jílu. Aby hmota držela pohromadě, bylo třeba připravit speciální kovovou podpůrnou konstrukci.
  • Jim Carrey – Výroba Jimovy figuríny trvala zhruba 800 hodin, z toho 140 hodin bylo věnováno připevňování vlasů.
  • Heidi Klum – Modelka se o výrobu své figuríny velmi zajímala a přála si, aby její vosková dvojnice byla oblečena do jejích oblíbených šatů od Roberta Cavalliho. V roce 2008, kdy byla figurína Heidi poprvé odhalena, je proto Madame Tussauds věnovala.
  • Lady Gaga – Každé z četných tetování Lady Gaga bylo ručně vykresleno, stejně jako všechny pihy a mateřská znaménka.
  • Bruce Willis – Bruce Willis je jednou z mála figurín v Madame Tussauds, které nemají vlasy – hercova „kštice“ ve skutečnosti dosahuje délky pouhých několika milimetrů. Umělci Madame Tussauds se proto rozhodli jednotlivé vlasy ručně vykreslit. Aby dosáhli toho, že každý vlas „poroste“ tím správným směrem, museli si předtím nastudovat detailní fotografie hercovy hlavy.
  • Justin Bieber – Tým sochařů a fotografů Madame Tussauds z Londýna letěl navštívit Justina v srpnu roku 2010, při přípravě jeho první figuríny.

and

Vstup na tuto speciální výstavu je součástí prohlídky Muzea voskových figurín Praha v Celetné ulici č. 6 a činí 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti. Užijte si to a pošlete nám své fotografie. Ty nejvtipnější a nejoriginálnější zveřejníme a oceníme!

 

Související články