Práce z domova: Najděte si takovou, která vás bude bavit

Pokud umíte psát všemi deseti, zkuste se poptat po práci přepisovatelky rozhovorů a jiných audiozáznamů.
Pokud umíte psát všemi deseti, zkuste se poptat po práci přepisovatelky rozhovorů a jiných audiozáznamů.

Nebaví vás už vysedávání v kanceláři, nekonečné vyplňování excelových výkazů a a z kolegů vás už bolí hlava? Existuje spousta způsobů, jak si vydělávat z domova a být svou paní. Představíme vám několik těch nejlepších.

Nechte svůj byt vydělávat

Máte ve svém bytě nevyužívanou místnost? Zkuste ji pronajmout na AirBnB. Stačí doma udržovat trochu pořádek, umět alespoň anglicky či rusky a být schopná hostům poradit, kam zajít ve městě. Pak máte o pasivní příjem postaráno.

„Azore, k noze!“

Jistě, ne každý má pokoj navíc, nebo si chce do bytu vpustit cizí lidi. Další možností je stát se profesionální venčitelkou psů či petsitterkou. Opět stačí málo. Stačí mít vztah ke zvířatům a trochu zkušeností, jak zvládnout třeba temperamentního ridgebacka. Venčení domácího zvířectva je skvělé i jako přivýdělek při běžném zaměstnání.

Pokud umíte psát všemi deseti, zkuste se poptat po práci přepisovatelky rozhovorů a jiných audiozáznamů. Tentokrát postačí dobré uši, sluchátka a klávesnice. Jen tak od počítače si také můžete snadno vydělat vyplňováním různých spotřebitelských dotazníků, ty se však většinou hodí spíše jako drobný vedlejší zdroj příjmu.

Staňte se Youtuberkou

Určitě se vám stalo, že jste na Youtube narazily na video některé z amatérských a po pravdě přihlouplých vlogerek a říkaly jste si „To bych zvládla taky a líp.“ Tak proč to nezkusit? Pro začátek postačí webkamera a mikrofon, a taky trocha exhibicionismu a kreativity. Tip pro vás: Nejlépe na Youtube fungují videa s návody a recenzemi.

Pozor na nepoctivce

Pokud si hledáte práci z domova, dejte si pozor na nepoctivce. Pokud vám někdo slibuje desetitisícové výdělky týdně za jednoduchou práci, pravděpodobně lže. Vždy je dobré vyhledat si na internetu zkušenosti ostatních zaměstnanců, pokud negativní převažují, běžte raději dál. Nikdy také neplaťte předem žádné zálohy za zprostředkování, školení, či „úvodní balíčky“ zboží k prodeji.

Pozor si také určitě dejte na různá pyramidová schémata. Tedy na podvody, kde jste placená podle toho, kolik dalších zbloudilých duší do schématu seženete. Místní rekrutéři vás sice většinou lákají na pohádkové výdělky, většinou ale skončíte pouze s kufříkem zbytečného zboží a pověstí agentky s teplou vodou.