Povaluje se vám prádlo po bytě? Hoďte ho na sušák

Trápí vás málo prostoru a hromada vypraného prádla? S tím si snadno poradí jen kvalitní sušák na prádlo. Pověsit prádlo za co nejkratší dobu na malém prostoru, to je ideál. Víme, jak můžete sušit prádlo s elegancí a hlavně účinně.

Ze všeho nejdříve perte jen tolik prádla, které se pohodlně vejde na sušák tak, aby mezi ním byly mezery. Snažte se prádlo ždímat na maximum, které daný materiál snese. A nezapomeňte vždy před věšením prádlo dobře protřepat a na sušák rozprostřít bez záhybů. 

Pokud ale zrovna nemůžete sušit prádlo na balkoně, nezoufejte. Řešením je například nástěnný sušák, který rozložíte nejen ve vnitř, ale i venku. Stačí nainstalovat držák, kde se vše umístí. Standartně sušák pozře jednu plnou pračku. S nástěnným sušákem na oblečení Vileda Genius 70 jsou prostorová omezení pro sušení prádla minulostí. Zatahovací konstrukce vytváří až 5 metrů použitelného sušicího prostoru. Jakmile je oblečení suché, sušák jednoduše zasunete zpět do zdi. Tento roztahovací nástěnný sušák snadno připevníte na zeď pomocí dodaných držáků, které lze instalovat jak v interiéru, tak v exteriéru. 

Při úplném vysunutí nabízí nástěnný sušák Vileda Genius 70, 5 metrů sušicí plochy pro větší množství prádla.

Vsaďte na klasiku

Je jasné, že sušák na prádlo nám občas v bytě překáží. Aby prádlo dobře a rychle proschlo, potřebuje ze všech stran proudění vzduchu. Pokud je blíž ke zdi nebo nábytku, tím je vyšší riziko vzniku plísní.

Vileda Infinity sušák je ideální pro povlečení a ubrusy díky roztahovacím centrálním drátům a výšce až 1m. (Vileda)

Klasický rozkládací sušák zná snad každý. Odklápěcí bočnice pomohou sušáku uložit dvě várky prádla. Složený sušák není větší než žehlicí prkno. Za dobrého počasí ho jednoduše vystrčíte ven.

and

Rozkládací sušák na prádlo Infinity od značky Vileda je ideální pro sušení velkého prádla, jako jsou ubrusy nebo povlečení. Díky bočním křídlům a roztahovacím centrálním drátům dosahuje maximální rozměr až 257 cm a nabízí sušící plochu 27 metrů, což vám pomůže optimalizovat prostor pro sušení podle vašich potřeb. Velmi snadno vysušíte velké množství prádla, ale také spodní prádlo a ponožky díky držáku pro malé předměty. Rovnoběžné ocelové nohy sušáku zajistí stabilitu a robustnost výrobku a jejich speciální kloub zabrání jakémukoli náhodnému uzavření, i když sušák přesouváte.

Vnitřní sušák má kolečka, která umožňují sušák snadno přemísťovat i když je plně zatížený. (Vileda)

Sušící věž

Skládací věž funguje jako klasický rozkládací sušák. Vypadá jako žebřík, ve kterém jsou natažené šňůry. Stačí ho namontovat a prádlo se může sušit. Vileda Mixer 3 je třípatrový vnitřní sušák se sušicí plochou 30 metrů. Přitom zabírá málo prostoru na podlaze a můžete jej umístit i do sprchového koutu. Speciální ohybný kloub umožňuje používat sušák otevřený jen částečně nebo úplně v závislosti na vašich potřebách. V nabídce je i varianta Mixer 4. Tento sušák je čtyřpatrový a nabízí  sušící plochu až 40 metrů.

Šest nezávislých sušicích roštů vám nabízí spoustu možností. Složte spodní rošty, když chcete sušit dlouhé kusy prádla. (Vileda)