FACESTARŽivotní stylPOTŘEBUJETE SROVNAT ZUBY? NEBOJTE SE, DRÁTKY SE DNES UŽ NENOSÍ. NAHRADILI JE...

POTŘEBUJETE SROVNAT ZUBY? NEBOJTE SE, DRÁTKY SE DNES UŽ NENOSÍ. NAHRADILI JE NEVIDITELNÁ ROVNÁTKA

 

 

Lidé s méně či více křivými zuby se mohou cítit nesví až do té míry, že se raději drží zpátky, a to jak ve svém soukromém, tak pracovním životě. A přestože by se jejich život díky rovnému chrupu mohl od základu změnit, nechtějí se ukazovat s rovnátky ani podstupovat invazivní stomatologické zásahy. Ale nikdy není pozdě nechat si srovnat zuby, aniž by o tom okolí muselo vědět. Bez ohledu na to, zda se jedná o estetickou nebo funkční úpravu

Už žádné drátky!

and

Jistě tušíte, že rozeznáváme rovnátka dvojího typu – sundavací a tzv. na pevno. Rovnátka pevně zafixovaná v ústech, mnohdy i několik let, jsou doslova noční můrou. I zde však už existuje alternativa v podobě neviditelných zámečků nebo přichycení rovnacího aparátu za zuby. Utrpění je pak lépe snesitelné a pro okolí jsou zcela nenápadné.

Sundavací rovnátka však doposud tuto „neviditelnou“ variaci neměly. Jejich nošení bylo proto omezené pouze na čas během spánku, čímž se doba léčby zásadně prodlužovala. Nyní však můžete nosit rovnátka po celý den, aniž by si jich někdo všiml. Novinka se jmenuje Invisalign. Průhledná rovnátka jsou téměř neviditelná a neobsahují žádné kovové drátky. A protože se tato rovnátka vyrábějí každému na míru, jsou pohodlná, je snadné je vyndat před jídlem, pitím nebo čištěním zubů. Snadno se tak stanou součástí vaší každodenní rutiny.

Jak neviditelná rovnátka fungují?

and

Nový systém rovnátek je prakticky neviditelným způsobem narovnání zubů vhodným jak pro dospělé, tak pro dospívající, a to bez použití kovových drátků a zámečků. Postup navržení a vytvoření neviditelných rovnátek by se dal popsat téměř, jako když si člověk nechává šít na míru šaty nebo oblek. Rovnátka se vyrábějí podle otisků zubů, které se naskenují do 3D technologie a v této podobě probíhá plánování postupu léčby.

Protože se celý proces provádí digitálně, můžete si prohlédnout navrhovaný výsledek ještě dříve, než s léčbou vůbec začnete. Navíc uvidíte, které zuby se budou během jednotlivých fází léčby posouvat. Rovnátka se obměňují každé dva týdny, a tím se v různých okamžicích vyvíjí tlak na různé zuby. Tak dochází k posunu jednotlivých zubů postupně, týden za týdnem do konečné polohy. Neviditelná rovnátka je možné využívat k odstranění široké škály nedostatků vyžadujících rovnání zubů, od mírných úprav až po ty zásadní.

Už žádné schovávání úsměvu pod rukou, začněte se konečně usmívat na celý svět a užívat si to.

 

 

Související články