FACESTARBydleníPOTĚŠTE SVÉ BLÍZKÉ NEJEN OBSAHEM, ALE I OBALEM! PŘINÁŠÍME 20 TIPŮ NA...

POTĚŠTE SVÉ BLÍZKÉ NEJEN OBSAHEM, ALE I OBALEM! PŘINÁŠÍME 20 TIPŮ NA KREATIVNÍ BALENÍ DÁRKŮ!

1. Inovativní papír

1. Inovativní papír

Nemáte ozdobný vánoční papír? Nevadí. Můžete použít třeba noty. Možná máte doma nějaký nepotřebný notový sešit. Také si noty můžete vytisknout z internetu. Když k tomu přidáte nějakou stužku nebo ozdůbku, bude to vypadat báječně. Nehodí se noty? Použijte mapu.

Máte obyčejný hnědý balicí papír? Přidejte k němu sněhovou vločku vystřiženou z papíru a nalepte ji na dárek. Připevněte na něj textilní dekoraci, větvičku jmelí či sušené kolečko citrónu nebo pomeranče.

Dokonce můžete použít i úplně obyčejný bílý papír. Když ho pak převážete širokou barevnou stuhou a přidáte dekoraci (jmenovku, větvičku, lízátko, rolničku, perníček… záleží na vkusu), bude dárek vypadat také ohromně.

2. Hlavně hodně stuhy

Máte obavy, že neumíte dobře zabalit dárek? Pomůže vám tzv. hedvábný papír a hlavně hodně stuhy. Buď vyberte hodně širokou stuhu a zavažte okázalou mašli, nebo vytvořte spoustu kudrlinek na klasické tenké papírové stuze. Stačí ji z jedné strany přejet ostrou hranou nůžek.

Hedvábný papír můžete na dárku vlastně i zmačkat, vršit a vrstvit a nebude to vypadat špatně.

3. Balení do textilu

Na zabalení dárku nemusíte ani použít papír. Máte doma nepotřebné kousky látek? Zabalte dárky do nich. Můžete je pak převázat třeba krajkou.

4. Když dárek nemá pravidelný tvar

Některé dárky se balit zkrátka nedají. Vždycky někde něco přečnívá. Pokud nemáte vhodnou krabičku, budou stačit dva kousky pevného kartonu, mezi které dárek vložíte. Ten pak získá klasický hranatý tvar a můžete ho zabalit mnohem snadněji.

5. Kombinace barev

Pokud máte na balení dárků dost času, pokuste se papír hezky barevně sladit se stuhou a přidat nějakou drobnou dekoraci. K modré se krásně hodí stříbrná, klasická kombinace je též červená se zlatou. Moc hezky vypadá kombinace hnědé a tyrkysové nebo růžové. Kombinace béžové, tmavší hnědé a bílé také není k zahození.

6. Jmenovky vystřižené z novin

Vystříhejte písmena z novin a sestavte z nich jména obdarovaných. Popřípadě vystříhejte velká písmena z potištěného papíru.

7. Úzká stuha přes širokou

Na zabalený dárek nalepte širokou stuhu a jejím středem veďte úzkou stuhu jiné barvy nebo provázek.

8. Dárková taštička

Do dárkové taštičky můžete vložit i více kousků najednou a už je nemusíte balit. Na taštičku můžete též naaranžovat papírovou stuhu s kudrlinkami, dárek nejprve vložte do hedvábného papíru a jeho cípy vám nahoře vytvoří dekoraci.

9. Mistička a celofán

Drobné dárky můžete vložit do pěkné mističky a zabalit do celofánu. Velká mašle bude opět takovému dárku slušet.

10. Nakreslete obrázek

Tento způsob balení dárků si užijí hlavně děti. Můžou na balíček prostě něco nakreslit.

11. Fotografie

Máte fotografie lidí, kterým dárek chcete dát? Místo jmenovky na balíček nalepte fotografii. Čím větší, tím lepší.

12. Co použít místo stuhy?

Lesklý střapatý vánoční řetěz lze použít místo stuhy. Také můžete použít úzkou hedvábnou šálu či nastříhat delší pruhy z hezké látky. Obyčejný provaz lze kolem dárku omotat i vícekrát. Když ho doplníte vkusnou ozdobou, bude se krásně vyjímat.

13. Papírové nebo textilní sáčky

Sáčky vám mohou ušetřit spoustu práce. Dárek do sáčku jednoduše vložíte a zalepíte či převážete stuhou. Přidejte dekoraci v podobě papírové květiny a máte krásný, vkusně zabalený dárek.

14. Přáníčko a kolíček

Napište obdarovaným pár hezkých vět, vložte přáníčko do obálky a připevněte kolíčkem ke stuze na dárku. Určitě to obdarovaného potěší.

15. Sklenice

Potřebujete dárek na poslední chvíli? Kupte bonbóny, nasypte je do sklenice, přes víčko převažte kousek látky. Na sklenici můžete také nalepit dekoraci z papíru.

16. Vějíř

Poskládejte papír do vějíře a připevněte k dárku. Je to jednoduché a efektní. Vějíř ještě můžete doplnit dalšími dekoracemi.

17. Knoflíky

Ozdobte zabalený dárek barevnými knoflíky. Bude vám stačit obyčejný papír, krabička knoflíků a vteřinové lepidlo.

18. Razítka

Vyrobte razítko z rozpůlené brambory nebo velké gumy na gumování. Vyřežte nožem jednoduchý tvar a nezapomeňte, že vidět bude to, co vyčnívá ven. Razítko pak namáčejte do barvy a ozdobte jím papír.

19. Konfety

Nasypte barevné konfety na plech na pečení, balíček potřete lepidlem a v konfetách obalte. Nebo lepidlem na balíčku pouze nakreslete vzor (hvězdičku, srdce, stromeček) a konfety se nalepí jen na vyznačený obrázek. Totéž lze udělat se třpytkami.

20. Více dárků převázaných jednou stuhou

Takové balení několika dárků pohromadě může vypadat také velmi efektně. Jako základ použijte široký a plochý dárek, na něj pak položte menší krabičku a na ni ještě menší krabičku. Celou sestavu převažte jednou širokou stuhou a nahoře uvažte mašličku.

Související články