FACESTARKrásaPokožka, jako samet? Objevili jsme kakaové máslo pro vaše tělo

Pokožka, jako samet? Objevili jsme kakaové máslo pro vaše tělo

Snem každé ženy je hebká pokožka. Jak jí ale v nepříznivých podmínkách, kdy na vás útočí smog, stres a střídání teplot, dosáhnout? Odpověď je kakaové máslo.

Co možná nevíte o kakaovém másle

Kakaové boby obsahují asi 50 procent velmi kvalitního tuku, kterému říkáme kakaové máslo. Lisuje se za nízkých teplot, a tak si uchovává maximum prospěšných látek. Velkou výhodou kakaového másla je, že má velmi dlouhou trvanlivost, a to i bez použití konzervantů.

Proto jsou kosmetické přípravky s kakaovým máslem přirozeně trvanlivé a nekazí se. Kakaové máslo obsahuje velké množství antioxidantů (především vitaminu E), a proto velmi dobře regeneruje pokožku, zvláčňuje ji, hydratuje a působí proti volným radikálům.

Kakaové máslo bylo ve své pravlasti, Jižní Americe, nazýváno pokrmem bohů. Ačkoli kakaovník pochází z Jižní Ameriky, nejvíce se dnes pěstuje v Africe, především na západním pobřeží. V Africe se kakaové máslo pro své hydratační a hojivé účinky používá již po celá staletí, protože dokáže spolehlivě chránit a regenerovat pokožku poškozenou sluncem a větrem.

Těhotné ženy ho používají k prevenci a léčbě strií. Jemná kakaová vůně povzbuzuje produkci endorfinů, tzv. hormonů štěstí, a tak přispívá k lepší náladě. Také se říká, že působí jako afrodiziakum.

Tělové mléko s kakaovým máslem a příjemnou vůní

Výživné tělové mléko dodává suché pokožce intenzivní, dlouhotrvající výživu, aby zůstala na dotek jemná a hladká po celý den. Mléko obsahuje přírodní kakaové máslo a vitamin E. Rychle se vstřebává a do hloubky regeneruje a hydratuje pokožku.

Zanechává ji hedvábnou na dotek a propůjčuje jí zdravý vzhled po celý den. Také vás příjemně naladí lahodnou vůní kakaa. Doporučujeme po koupeli aplikovat tělové mléko do sprchy, které vaši pokožku nechá sametově hladkou.

Související články