FACESTARŽivotní stylPODVODNÍCI PRODALI LETENKY ZA DESETITISÍCE! CO MŮŽETE UDĚLAT PRO TO, ABYSTE NENALETĚLI?

PODVODNÍCI PRODALI LETENKY ZA DESETITISÍCE! CO MŮŽETE UDĚLAT PRO TO, ABYSTE NENALETĚLI?

Neplatné letenky

Neplatné letenky

Podvodu při prodeji letenek se dopouštěla cestovní kancelář BCLASS PRAHA. „Miroslav Kopecký se měl dopouštět podvodů tím, že vybíral peníze od klientů za prodej letenek. Ty nechal vystavit u některé z IATA agentur, vystavené letenky poté odeslal klientům, ale ještě ten samý den nechal letenky bez jejich vědomí zrušit a peníze si nechal. V praxi tedy klienti měli pocit, že mají řádně zajištěné a uhrazené letenky, ale někteří se o opaku dozvěděli až na letišti při odbavení,“ popisuje mechaniku podvodného jednání ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Zneužívání platebních karet

Obdobné zkušenosti jako Letuška.cz má také další prodejce letenek, společnost Fly United. „Společnost BCLASS PRAHA, respektive její jednatel Miroslav Kopecký, měl páchat podvody tím způsobem, že používal pro vystavování letenek platební karty bez souhlasu jejich majitelů. Tím způsoboval škodu především těm IATA cestovním agenturám, které vystavovaly letenky pro jeho klienty. V tuto chvíli eviduje naše cestovní kancelář Fly United zhruba 20 podvedených klientů. Očekáváme však, že jich bude více,“ říká ředitel společnosti Jan Štilec.

Nenechte se napálit!

Možná máte již koupené letenky a nejste si jisti, zda jsou platné. Je důležité, abysete se o jejich platnosti přesvědčili. „Toto lze ověřit přímo u letecké společnosti, ale lidé se mohou obracet i na mě osobně, například telefonicky. Prověříme jejich situaci a budeme se snažit pomoci. Nejlepší prevencí je pak nakupovat letenky pouze u akreditovaných IATA prodejců, kteří musí splňovat náročné podmínky finančního zázemí a personální profesionality,“ doporučuje na závěr ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

and

Související články