FACESTARKrásaPEČUJTE V ZIMĚ O SVÉ RUCE! NEJLEPŠÍM POMOCNÍKEM JSOU KRÉMY, KTERÉ SI...

PEČUJTE V ZIMĚ O SVÉ RUCE! NEJLEPŠÍM POMOCNÍKEM JSOU KRÉMY, KTERÉ SI SAMI VYROBÍTE!

Chladné zimní počasí, vítr, sníh a mráz, to vše pokožku rukou vysušuje. Když se nebudeme před těmito vlivy chránit a pokožku pečlivě hydratovat, zestárnou naše ruce daleko rychleji než my sami. Kůže pak bude brzy seschlá a vrásčitá.

Chladné zimní počasí, vítr, sníh a mráz, to vše pokožku rukou vysušuje. Když se nebudeme před těmito vlivy chránit a pokožku pečlivě hydratovat, zestárnou naše ruce daleko rychleji než my sami. Kůže pak bude brzy seschlá a vrásčitá.

Jak tedy v zimě o ruce nejlépe pečovat?

Noste rukavice

Když je venku zima, udržujte ruce v teple. Rukavice si nasaďte ještě doma, než vyjdete ven. Před nasazením rukavic je dobré ruce natřít hydratačním krémem. Vaše ruce pak budou jako v bavlnce.

and

Používejte mýdla, která hydratují

Běžná a antibakteriální mýdla vysušují. Nejlepší mýdla jsou taková, která obsahují olivový nebo jiný olej (např. konopný), výtažky z aloe vera, heřmánku a dalších bylinek, které zklidňují pokožku.

Nezapomínejte na nehty

nehty se v zimě více vysušují. Prospěje jim sice každý krém na ruce, ale některé krémy jsou speciálně určeny i na nehty. Také jim prospěje olejová lázeň – třikrát týdně namočte nehty na 10 minut do směsi olivového a mandlového oleje s mlékem. Tato lázeň nehty posílí. Po této lázni je nejlepší postarat se o kůžičky a jemně je zatlačit. Kůžičky rozhodně nestříhejte. Pokud neošetřujete kůžičky po olejové lázni, vždy je nejprve ošetřete balzámem k tomu určeným nebo olivovým olejem.

Používejte vydatný hydratační krém

Krém na ruce pro zimní období by měl obsahovat vitaminy A a E. Výborné je bambucké máslo, výtažky z aloe vera, kokosový olej a další přísady. Takový krém si můžete vyrobit i doma. Suroviny na výrobu lze koupit ve specializovaných obchodech zaměřených na aromaterapii a domácí kosmetiku.

and

Mangový krém na ruce

Ingredience:
4 lžíce včelího vosku
2 lžíce mangového másla
8 lžic kokosového oleje
10 kapek éterického oleje z mrkvových semen

Postup přípravy:
Vosk a máslo spolu rozpustíme. Přidáme olej a éterický olej. Dobře promícháme, až vznikne hladká směs, a nalijeme ji do čistého kelímku nebo do skleničky a necháme ztuhnout. Mangový olej regeneruje a navrací pokožce elasticitu.

Mandlový krém na ruce

Ingredience:

1/4 šálku včelího vosku
1/2 šálku mandlového oleje
1/2 šálku kokosového oleje
1/4 šálku růžové vody

Postup přípravy:
Včelí vosk pomalu rozpustíme ve vodní lázni. Přidáme mandlový olej a vmícháme ho do vosku. Pak přidáme kokosový olej a též jej do směsi dobře vmícháme. Nakonec přidáme růžovou vodu a důkladně promícháme.

Krém na ruce s citrónem a medem

Ingredience:
3 lžíce včelího vosku
1 lžíce tekutého lanolinu
1/2 šálku sezamového oleje
1 lžíce kokosového oleje
1 lžička medu
15 kapek citrónového éterického oleje

Postup přípravy:
Všechny ingredience kromě éterického oleje spolu pomalu rozpustíme ve vodní lázni. Dobře je promícháme, až vznikne hladká směs. Přidáme éterický olej a vlijeme do čisté nádobky. Necháme ztuhnout.

Jednoduchý šlehaný kokosový krém na ruce

Ingredience:
1 šálek kokosového oleje
10 až 15 kapek oblíbeného éterického oleje

Postup přípravy
Esenciální olej nakapeme do kokosového a šleháme asi 6 minut elektrickým šlehačem. Kokosový olej nerozpouštíme. Našlehaný olej přeneseme do nádobek. Takovýto jednoduchý domácí krém může být i vhodným dárkem. Můžeme přidat maličké množství potravinářského barviva (méně než kapku) a podle aromatu doladit i barvu.

Související články