Zničené nehty: Přesně potřebují tuhle péči

Nehty na rukách i nohou zatěžujeme každý den nejen změnami teplot, vlhkosti, ale především mechanickým namáháním. A proto by jejich péči měla být věnována minimálně stejná péče jako vlasům či pleti.

Popraskaná nebo zatržená kůže, lámavé nehty, záděrky či dokonce mykózy jsou jen výsledkem toho, že péči zanedbáváme.

Zdraví

Poškozenými nehty přitom trpí jeden ze tří lidí. Můžete sice doplňovat nedostatek železa v těle, které většinou stojí za lámavostí a třepením nehtů, ale v 21. století existují i efektnější řešení. A tím je tekuté koncentrované zdraví pro nehty tak zvaný Filmogel určený přímo na praskliny či poškozené nehty. Jde o unikátní patentovanou technologii s klinicky ověřeným účinkem, vyvinutou v laboratořích Urgo. Diskrétní a neviditelný gel bez jakéhokoliv zápachu přitom stačí nanést jednou denně na poškozené nehtové lůžko. Pronikne do nehtu, kde léčí, regeneruje a zpevňuje strukturu nehtu.

Regenerace 

Zázračná technologie je navíc něco jako oživovač často lakovaných nehtů, které nemohou dýchat a jsou v důsledku působení nejen laků ale i odlakovačů oslabené.

and

Varování

Roztřepené a lámající se nehty svědčí o špatném zdraví a především o velkém nedostatku vitamínů. Nehty by měly být hladké a pevné bez rýh a skvrn.

Železo

Za přílišnou lámavostí nehtů stojí často nedostatek železa v těle. A to se dá získat i přírodní cestou. Stačí do svého jídelníčku zařadit potraviny jako listovou zeleninu, játra, vejce, datle, či pivovarské kvasnice, které tento prvek obsahují.

Strašák mykóza

Nehtová mykóza neboli plíseň na nehtech se víc než na rukách častěji objevuje na nohou, které jsou uzavřené v neprodyšné obuvi, kde se potí. Mykóza nehtů se vyskytuje na nehtu, uvnitř nebo pod nehtem. Příčinou vzniku mykózy je infekční napadení plísní, přičemž náchylnější k tomuto onemocnění jsou mechanicky poškozené, oslabené nehty. Ošetření nehtu napadeného plísní je zdlouhavé a kromě zdravotních hledisek po celou dobu nehty působí velmi neesteticky. 

Poškozený nehet  = zvýšené riziko

andMezi základní projevy mykózy se řadí zažloutlé, deformované, drobivé či pruhované nehty, které mají navíc sklony k lámavosti. Obecně je vhodné snažit se zabránit jakémukoliv poškození nehtu, který je pak ke vzniku mykózy více náchylný. Na již poškozený nehet se doporučuje použít vhodný přípravek, který proniká přímo do nehtu, kde ho čistí a zpevňuje. Velice účinným je například přípravek Urgo Poškozené nehty Filmogel nebo Prevence mykóz,“ řekla primářka Dermatologického oddělení Fakultní nemocnice Motol MUDr. Alena Machovcová, PhD, MBA. 

Dezinfekce obuvi 

Přípravek na prevenci v sobě navíc kombinuje 3 účinky v jednom, protože působí nejen proti mykóze, ale i pocení i jako deodorant zároveň. „Při výskytu mykóz se pacientům tedy doporučuje pravidelně ošetřovat nejen nehty na nohou, ale i pravidelně dezinfikovat obuv, kterou používali. Přes zimu je opět nutné boty řádně vyčistit a použít vhodnou dezinfekci, aby došlo k zahubení všech spór a mykózy se již nevracely,“ dodáva primářka.

Péči o nohy i o obuv bychom tedy neměli podceňovat, protože i když vás mykóza zatím netrápí, může se kdykoli objevit. 

5 rad jak zamezit mykóze

1 – Nenosit stále stejnou obuv (boty schnout až 48 hodin)

2 – Používat bavlněné ponožky nebo silonky s příměsí stříbra nebo aloe vera

3 – Po koupeli pečlivě vysušit chodidla i meziprstí

4 – Při návštěvě sauny nebo bazénu nezapomínat na přezůvky

5 – Nepoužívat stejné ručníky na nohy a zároveň ostatní části těla

Extra tip pro krásné nohy

Tečkou za dokonalým vzhledem zdravých nohou je hebká pokožka. Té nejefektivnější docílíte i v pohodlí domova. Stačí použít elektrický pilník, který rychle a odstraní zrohovatělou pokožku a zanechá chodidla opět hladká a jemná.