FACESTARŽivotní stylPÁTEK TŘINÁCTÉHO JE TADY! BOJÍTE SE? A VÍTE, KTERÉ POVĚRY MY ČEŠI...

PÁTEK TŘINÁCTÉHO JE TADY! BOJÍTE SE? A VÍTE, KTERÉ POVĚRY MY ČEŠI VYZNÁVÁME NEJČASTĚJI?

Proč ne sobota dvacátého?

Proč ne sobota dvacátého?

Pokud se něco stane v pátek třináctého, máme velkou tendenci to připsat právě nešťastné třináctce. Přitom není důvod, proč by neměla být obávaná třeba sobota dvacátého… Původ těchto obav najdeme již v Novém zákoně. Ježíš byl totiž ukřižován právě ve Velký pátek, při poslední večeři pak bylo u stolu 13 apoštolů a ten třináctý, Jidáš, Ježíš zradil. Právě odsud pochází názor, že třináctka je smolné číslo. Naštěstí ve většině případů připadá na pátek třináctého pouze jeden pátek v roce, výjimečně jako tento rok pátky dva a zcela mimořádně dokonce tři pátky třináctého.

Třináctého se sází ostošest

Zajímavé ale je, že právě v tento „nešťastný“ den lidé s oblibou sázejí! Alespoň to tvrdí společnost Sazka: „V pátek 13. pravidelně registrujeme vyšší zájem o naše mimořádná slosování Sportky. Tehdy své štěstí často zkoušejí i lidé, kteří jinak loterie vůbec nehrají. Také v našem průzkumu zhruba 27 % respondentů potvrdilo, že by si raději vsadili právě v tento den,“ říká Václav Friedmann, tiskový mluvčí ze Sazky.

and

Pověry u nás vládnou

Podle nového průzkumu nevypadáme jako národ, který by příliš věřil rozumu, vždyť 78% z nás prý věří na osud! Na druhou stranu 19% na pověry nevěří vůbec. Tomu odpovídá naše vášeň pro horoskopy, čte je s oblibou tři čtvrtiny Čechů! A které pověry si prostě nemůžeme odpustit? Také, když řeknete něco, o jehož osud se obáváte, zaklepete na dřevo?

Zdaleka nejste sami, činí tak 76% procent z nás! Neuvěřitelných 36% prý postraší rozbité zrcadlo, za kterým vidí 7 let neštěstí. Obcházíte celý blok poté, co vám přeběhne přes cestu černá kočka? Pak spadáte mezi 30% Čechů. Na druhou stranu, to, že pátek třináctého opravdu nosí smůlu, si myslí jen 6% dotázaných. A také proč by měl. Vždyť, pro kolik žen je to ten nejšťastnější den v jejich životě, neboť se jim narodilo dítě! V pátek 13. přišel na svět ze známých osobností třeba herec Steve Buscemi, nebo také zlatá hollywoodská dvojčata Mary Kate a Ashley Olsenovy, která se stala milionářkami již v pubertě. A to jistě není žádná smůla!

Související články