Pánev wok: Na čínské nudle, kuře, třeba i moučníky

S nepřilnavými povrchy je vaření opravdu snadné. Foto freepik

Tisíce let stará pomůcka čínské kuchyně se dnes stále častěji objevuje v domácnostech. Wok je oblá, hluboká a široká pánev s držadlem, která vám umožní bez většího množství tuku smažit, dusit, vařit v páře. Vaření v ní je pohodlné a suroviny vám z ní nevyskakují na indukční desku.

Na první pohled se pánev wok liší tvarem: má kulaté a hodně vysoké, doširoka tvarované stěny. Díky tomu se teplo rovnoměrně rozprostře i po stěnách pánve a můžete tak připravit pokrm rychle a ve větším množství. Při správném používání pánve wok upravíte zeleninu či maso tak, aby suroviny byly křupavé na skus a chuť výrazná. Jde o zdravý způsob přípravy. Suroviny je však třeba stále míchat. Wok pánev ocení milovník asijských pokrmů.

Bleskové vaření

Umožní vám připravit v krátké době jídla bohatá na vitamíny, zároveň s nízkým obsahem kalorií. Nakrájet jídlo před vařením na velmi malé plátky, aby se doba úpravy snížila na minimum je jedním z principů tradiční čínské kuchyně. Pak takto připravené ingredience už jen stačí vhodit do připravené pánve wok. Její kulaté stěny vám pomohou snadno uvařit zeleninu i orestovat maso. Zeleninu odhrnete na stranu a vytvoříte tak místo pro maso, které se pak díky šťávě ze zeleniny a teplu, které se v pánvi nashromáždilo snadněji a rychleji připraví. Dejte volnost svojí fantazii a kreativitě!

Vaří, smaží, peče

Připravte si tradiční asijské speciality, smažené jarní závitky, knedlíčky v páře, čínskou kachnu nebo si osmažte klasickou omeletu, tradiční řízek, uvařte guláš anebo jako sladkou tečku si usmažte třeba koblihy.

Pánev na wok, asijské speciality a masové směsi s průměrem 28 cm ze zcela nové řady Tefal Unlimited.

Ideální bude zvolit rovnou to nejlepší – revoluční novinku z nové řady G6 pánev Tefal Wok Unlimited s odolností vůči extrémním podmínkám. Její hluboký tvar je navržený pro precizně restované pokrmy, vaření v ní je extrémně pohodlné a suroviny vám z ní nevyskakují na sporák. Vaše kulinářské umění s ní povýšíte na zcela novou úroveň, při vaření vás nikdy nezklame.

Nový nepřilnavý povrch Titanium Anti–Scratch, v porovnání s ostatními nepřilnavými povrchy značky Tefal, je až šestkrát odolnější proti poškrábání* a dno je kompatibilní se všemi typy varných desek.

Wok pánev Unlimited má titanium povrch odolný proti poškrábání, který vydrží až 6x déle.

Červené kolečko teploty

Když pánev dosáhne ideální teploty pro smažení, indikátor Thermo–Signal, známé červené kolečko uprostřed pánve, nově v designu přesýpacích hodin změní barvu a nápisy zmizí. Tím značí, že pánev dosáhla dokonalé teploty a vy můžete začít s přípravou pokrmu. Dno Thermo–Fusion se extrémně rychle ohřívá a zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla k perfektnímu smažení. Díky nepřilnavému povrchu je vaření pohodlné a čištění velmi rychlé.