Tipnete si nejprodávanější plug-in hybridní SUV?

Přemýšlel jsem, zda vás chvíli napínat, ale je to zbytečné. Společnost Mitsubishi Motors s hrdostí oznámila, že Outlander PHEV byl v roce 2020 nejprodávanějším plug-in hybridním SUV na evropském trhu.

V Evropě se v roce 2020 prodalo celkem 26 673 vozů Outlander PHEV čímž se Mitsubishi téměř podařilo zvítězit mezi všemi plug-in hybridy napříč automobilovými segmenty.

Outlander PHEV byl představen a uveden na trh v roce 2013 a prodává se ve více jak 60 zemích. Není se čemu divit. Outlander PHEV zhmotňuje široké zkušenosti společnosti Mitsubishi na poli elektrifikace, SUV a technologie pohonu všech kol. Vůz nabízí tiché, hladké a současně agilní zrychlování.

Mitsubishi Outlander PHEV

Elektromobil i hybrid v jednom

Outlander PHEV je možné standardně používat jako elektromobil, který se při cestování na delší vzdálenosti chová jako hybridní vozidlo, kdy majitel využívá spalovací motor bez starostí s nabíjením. Pohon 4WD na bázi dvou elektromotorů v kombinaci se systémem S-AWC (Super-All Wheel Control) zprostředkuje bezpečnou ovladatelnost bez ohledu na klimatické podmínky nebo stav vozovky.

Dvě palubní zásuvky o výkonu až 1500 W mohou energií z trakční baterie napájet elektronická zařízení a spotřebiče při pobytu venku a poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Jelikož si Outlander PHEV dokáže produkovat vlastní elektřinu, po úplném nabití a natankování může přes instalaci V2H (Vehicle-to-Home) zajistit dost energie pro typickou domácnost po dobu až 10 dnů. To už je slušné, co říkáte?

Mitsubishi Outlander PHEV