FACESTARŽivotní stylOSTRAVA - MÍSTO, KDE SI POCHUTNÁTE A ODPOČINETE!

OSTRAVA – MÍSTO, KDE SI POCHUTNÁTE A ODPOČINETE!

 

 

Zapomeňte na ostravskou klobásu! I v Ostravě se vaří světově

Pokud si myslíte, že si v Ostravě pochutnáte tak maximálně na ostravské klobáse, nebo na kebabu ve dvě ráno na Stodolní, pak se pletete! I v Ostravě totiž vyrostla nová generace restaurací, ve kterých vaří špičkoví kuchaři, kteří o vaření skutečně přemýšlejí, a kuřecí plátek z broskví pro ně nepředstavuje jídlo. O tom svědčí třeba fakt, že do posledního ročníku Grand restaurant festivalu se zapojilo dokonce sedm ostravských restaurací, které se rozhodly předvést své kuchařské umění před veřejností.

Třeba ti, kdo dorazili do restaurace hotelu Clarion si mohli dopřát menu sestávající se z grilovaných mušlí svatého Jakuba s vulkanickou solí, bok ze selete na broskvovém pyré s maracujou, dále z kachního prsa konfitovaného v Apple Cider se zázvorem, jablkovým pyré a višňovou omáčkou, dále pak limetový cheesecake s pomerančovými segmenty, jablkovým sorbetem a čokoládovou hlínou. Velmi zajímavé pokrmy je možné najít i na běžném jídelním lístku, navíc překvapí příznivé ceny.

and

Zajděte na saunové ceremoniály!

I v Ostravě můžete skvěle relaxovat. Pochopitelně můžete až do rána tančit na již zmíněné Stodolní ulici, která je plná klubů, pokud ale budete chtít hlavně nabrat síly, pak vám doporučíme odpočinek v lázních. Wellness v již zmíněném hotelu Clarion nabízí třeba tropickou saunu s teplotou 70°C a vlhkostí 40%, kde si skvěle vyčistíte hlavu a přijdete na lepší myšlenky.

Navíc zde můžete každý den navštívit tzv. saunový ceremoniál. Že nevíte, oč jde? Ceremoniál váš pobyt v sauně zpestří. Zkušený saunér bude polévat kameny určitou vonnou esencí, případně nabídne emulzi pro vtírání do kůže. Anebo vás bude ovívat vzduchem… Věřte, že takto získá saunování úplně jinou dimenzi!

and

and

and

Související články