Oslní designem i foťákem. Přichází Smartphone Huawei Mate 40 Pro

foto archiv Huawei Mate 40 Pro

Když společnost Huawei uvedla na trh svou nejnovější vlajkovou loď Mate 40 Pro, stal se tento chytrý telefon okamžitě králem prestižního žebříčku foto-mobilů DxOMark. Právě nadupaný čtyřnásobný fotoaparát byl nejčastěji vychvalovaným prvkem nového smartphonu. Za jeho objektivem se toho ale skrývá mnohem víc. Čím dalším vás Huawei Mate 40 Pro oslní?

Nejdřív se ale ještě na chvíli zastavme u opěvovaného fotoaparátu, královské doméně vlajkové lodi Huawei. Šampion uznávaného žebříčku DxOMark si přece zaslouží pozornost, že?

Kamerový systém řady Huawei Mate 40 byl vyvinut ve spolupráci s firmou Leica tak, aby poskytoval nejlepší možné funkce fotoaparátu. Průlomem jsou ultra širokoúhlý objektiv, výkonný hlavní fotoaparát s vysokým rozlišením či působivý teleobjektiv. Díky řadě integrovaných fotoaparátů mohou uživatelé pořizovat kvalitní širokoúhlá videa a fotky také přední kamerou.

Ani v natáčení videí nemá Mate 40 Pro konkurenci. S filmovým objektivem Dual Cine Camera může uživatel pořizovat vysoce kvalitní záběry v poměru 3:2 a s rozlišením až 4K, což je se stabilizací obrazu ještě snazší než kdykoli předtím. XD Fusion HDR Engine zase zajišťuje vyváženou expozici, i když uživatelé pořizují snímky za extrémního světelného kontrastu. Širokoúhlý Cine objektiv nyní nabízí ještě širší zorné pole, stejně jako bohatší detaily, vylepšený výkon při slabém osvětlení a algoritmy pro korekci zkreslení.

Oslňující design

Při prvním rozbalení si ale dřív než fotoaparátu všimnete vzhledu, který je však v případě Huawei Mate 40 Pro stejně tak působivý. Efektní Huawei 88° Horizon Display „přetéká“ přes boční hrany telefonu a vytváří ohromující zážitek z používání telefonu. Výřez pro přední objektiv je koncipován tak, aby při zachování co nejkvalitnějšího záběru zabíral na přední straně telefonu co nejméně místa.

and

Když smartphone Mate 40 Pro otočíte, spatříte na zadní straně ikonický Space Ring Design. Tři objektivy jsou uspořádány do kruhového tvaru a prostor uprostřed nese logo firmy Leica – další základní prvek vlajkových telefonů Huawei. Díky jedinečnému Space Ring Design jsou tyto smartphony snadno rozpoznatelné už z dálky.

Futuristické funkce

Když už byla řeč o předním fotoaparátu s rozlišením 13 MPx, sluší se dodat, že selfie kamera slouží zároveň jako snímač gest. Díky tomu umožňuje nové funkce, jako je například Smart Gesture Control, kdy telefon ovládáte pohyby rukou bez jediného doteku.

Stačí natáhnout ruku s otevřenou dlaní před displej telefonu a ten se probudí k životu. Ani nastavený zámek obrazovky nebude překážkou – v kombinaci s funkcí 3D Face Unlock můžete pomocí tváře odemknout displej a bez jediného doteku zahájit práci s telefonem.

Jakými gesty můžete Huawei Mate 40 Pro ovládat? Mávnutím rukou nahoru či dolů scrollujete stránku stejným směrem, ostatně jako při běžném dotykovém ovládání. Tímto pohybem hravě zvládnete četbu e-knih nebo článků, prohlížení fotogalerií, poslech hudby, prohlížení videí či přijímání telefonních hovorů.

and

A to není z futuristických funkcí vše – režim Eyes On Display (zkráceně EOD) umožňuje smartphonu Huawei Mate 40 Pro zaznamenání lidského pohledu a tím i jeho pozornosti, což dává signál k dalším operacím. Stačí pohlédnout na displej telefonu při vyzvánění a ten automaticky sníží hlasitost zvuku. Mate 40 Pro rovněž nezhasne displej uprostřed rozečteného článku nebo třeba receptu – dokud smartphone detekuje kontakt s očima, režim spánku zůstane deaktivovaný a displej rozsvícený.

Super-rychlé nabíjení a dlouhá výdrž

Přestože nový Mate 40 Pro představuje špičku v mnoha technologických směrech, s výdrží jeho baterie si nemusíte dělat starosti. Velkokapacitní baterie 4400 mAh dokáže pohodlně udržet krok i s náročnými požadavky moderních 5G sítí. Díky bleskovému nabíjení s funkcí Huawei SuperCharge o výkonu až 66 W lze telefon plně dobít doslova za pár minut. Huawei Mate 40 Pro lze rovněž nabíjet i bezdrátově (horizontálně i vertikálně), a to při rovněž obdivuhodném výkonu 50 W.

V telefonu Mate 40 Pro je předinstalovaná platforma Huawei AppGallery, která je jedním ze tří největších obchodů s aplikacemi na světě a poskytuje uživatelům širokou škálu celosvětově populárních aplikací. K dispozici je také služba Petal Search, oficiální vyhledávač společnosti Huawei, která doplňuje AppGallery při vyhledávání aplikací. Uživatelé díky němu rychle a pohodlně najdou své oblíbené aplikace (včetně těch nejpopulárnějších jako Instagram, Facebook, WhatsApp nebo Zoom), stejně jako zprávy, videa, obrázky, nákupní služby, cestování, letenky, katalogy firem a mnoho dalšího.