„Osamělé Vánoce“? I sama si můžete užít svátky naplno

Ačkoliv pro někoho může být představa „osamělých Vánoc“ doslova noční můrou, my si myslíme, že to zas takové „peklo“ být nemusí – tedy minimálně v případě, pokud vezmete za svou následující sérii rad pro „báječné Vánoce pro jednoho“.

Nejsou-li „osamělé Vánoce“ vyloženě vaší volbou (protože občas skutečně člověk může mít chuť strávit svátky v klidu a sám), tak abyste nepropadli splínu, primárně platí, že byste se měli stále něčím zaměstnávat. Předzásobte se vašimi oblíbenými filmy (případně filmy, na které se s vámi všichni odmítli podívat), knihami (pro správnou atmosféru doporučujeme Vánoční příběh od Charlese Dickense), shromážděte příjemná vánoční alba…a samozřejmě se vybavte dostatkem dobrého jídla a pití.

Pohádkové Vánoce

Štědrý den si pak budete moci užít zcela po svém, aniž byste se museli dohadovat, zda skutečně povečeříte smaženou rybu za tónů českých koled a následně po tisící zhlednete Tři oříšky pro Popelku…

V případě, že nejste úplně přesvědčeni o tom, že zvládnete sváteční dny prožít/přežít sami, zkuste zjistit, jak jsou na tom vaši přátelé či příbuzní. Možná budete nakonec překvapeni, kolik lidí z vašeho okolí řeší podobný „problém“ jako vy a vezmou tak za vděk vaším pozváním na kávu nebo i ke štědrovečernímu stolu.

and

Nezapomeňte na dárky – i když se před vámi rýsuje osamělý Štědrý večer, vánoční dárky by pod vaším stromečkem neměly chybět. V prvé řadě tedy samozřejmě obdarujte vaše blízké a drobnosti od nich ideálně rozbalte právě až ve sváteční večer. To vám připomene, že lidem na vás záleží. No a samozřejmě člověk by měl dělat radost i sám sobě, takže si klidně něco nadělte také.

Rozdávejte se 

A kdybyste i navzdory všemu měli pocit, že sami Štědrý den prostě nezvládnete, zjistěte si předem, jaké organizace hledají právě na Vánoce výpomoc, a vypravte se např. do psího útulku nebo do charity. Nejen že uděláte radost druhým, ale sami budete odcházet s hřejivým pocitem dobrého vánočního skutku.