Nový Huawei Mate 40 Pro nic nezastaví. Fotí na jedničku i za šera!

foto archiv Huawei

Technologické zpracování špatně nasvícených záběru zaznamenalo v posledních
letech obří skoky vpřed, zejména co se smartphonů týče. Mnoho značek s nadšením vyhlásilo revoluci v nočním fotografování, ovšem s uvedením nového telefonu Huawei Mate 40 Pro našla tato disciplína skutečného krále. Vlajkové zařízení společnosti Huawei slavilo úspěchy i v nejprestižnějších fotografických žebříčcích. Zde je přehled důvodů, proč je noční focení s Huawei Mate 40 Pro jednoznačnou výhrou.

Kdykoliv fotíte při slabém osvětlení, chcete dostat do snímku co nejvíce světla. Výrobci chytrých telefonů už přišli s mnoha způsoby, jak fotky více projasnit a pomoct dosáhnout uživatelům kvalitnějších výsledků. Jednou z metod bylo přidání nočního režimu do výbavy smartphonů, díky kterému fotoaparát pořídí rychle několik snímků s různou úrovní expozice a poté je pomocí umělé inteligence spojí do jedné fotografie.

andNový Huawei Mate 40 Pro nabízí také noční režim, překvapením však je, jak skvěle vypadají fotky pořízené tímto telefonem i bez aktivace nočního režimu. Mohou za to především neuvěřitelně výkonné senzory v hlavním objektivu a ultra široké fotoaparáty. Procházíte v noci parkem? Se smartphonem Huawei Mate 40 Pro máte v kapse vše, co potřebujete k dokonalému zachycení krásných květin, i když jsou zdánlivě pohlcené šerem.

Špatná viditelnost neexistuje

V nitru širokoúhlého Super Sensing fotoaparátu najdeme velký 1/1,28 palcový snímač se sadou barevných filtrů RYYB (CFA). Tento snímač je mnohem větší než ty, které zákazníci dostávají někdy i na vlajkových telefonech jiných značek. Na velikosti senzoru ale rozhodně záleží – čím větší senzor, tím víc se do fotoaparátu vejde pixelů a schopnost snímání světla se zlepší, což se projeví i v jasnějších a detailnějších snímcích. 

Pak jsou zde zmíněné RYYB CFA senzory, které umožňují smartphonu Huawei Mate 40 Pro zachytit o 40 % více světla, než umí chytré telefony se senzory RGGB CFA. To vysvětluje bezkonkurenční výkon fotoaparátu Huawei i za zhoršených světelných podmínek. Díky těmto vlastnostem je Huawei Mate 40 Pro nejlepším parťákem třeba na večírek.

Bezchybné zaostřování

Díky sofistikované hardwarové a softwarové optimalizaci vytvoří Huawei Mate 40 Pro jednoznačně povedenější portrét, který je dokonale jasný, i když je objekt podsvícený.

Nedostatek správného osvětlení rovněž sráží kvality mnoha smartphonů také v oblasti autofokusu. Bez dostatku světla mají běžné zaostřovací technologie potíže, právě kvůli své závislosti na osvětlení. S Huawei Mate 40 Pro však není automatické zaostřování ani při slabém osvětlení problém. Je tomu tak díky technologii Full Pixel Octa PD AutoFocus od Huawei, která doplňuje PDAF s binningem pixelů. S touto výbavou je dosaženo perfektního zaostření, i když je světla kolem málo.

andZachyťte i vzdálený ohňostroj

Fotoaparát Ultra Wide Cine Camera, který je součástí systému Ultra Vision Cine Camera, je vybaven také velkým snímačem o úhlopříčce 1/1,53 palce. Objektiv disponuje širokou clonou f/1,8, která umožňuje větší přísun světla.

Ať už lidé po celém světě slaví Vánoce nebo vítají Nový rok, zima je časem ohňostrojů a rozsvícení světel. Večery jsou delší a domácnosti útulnější, takže lidé rádi sdílejí fotky svých domácích dekorací, zapálených svíček či na Silvestra záběry vzdálených bouchajících ohňostrojů. Ve všech zmíněných případech potřebujete kvalitní fotoaparát, který vyniká také ve tmě.

Všechny aplikace na dosah

Pokud jste nadšenec do fotografování a nestačí vám jen základní výbava telefonu, bude procházení aplikací pro focení jednou z prvních věcí, které po zapnutí nového zařízení uděláte. A pokud ještě nejste uživatelem telefonu Huawei, můžete se obávat, že vaše oblíbené aplikace nebudou na nejnovějším modelu Mate 40 Pro k dispozici. Obavy jsou však zbytečné. Společnost Huawei neúnavně pokračuje v budování vlastního systému aplikací, v jejichž zabezpečení navíc učinila obrovský pokrok.

andPlatforma Huawei AppGallery, která je jedním ze tří největších obchodů s aplikacemi na světě, poskytuje uživatelům širokou škálu celosvětově populárních aplikací. K dispozici je také služba Petal Search, oficiální vyhledávač společnosti Huawei, který doplňuje AppGallery při vyhledávání aplikací. Petal Search je nyní k dispozici ve více než 170 zemích a ve více než 50 jazycích. Uživatelé díky němu rychle a pohodlně najdou své oblíbené aplikace (včetně těch nejpopulárnějších jako Instagram, Facebook, WhatsApp nebo Zoom), dále pak zprávy, videa, obrázky, nákupní služby, cestování, letenky, katalogy firem a mnoho dalšího. 

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro je k dostání v autorizovaných prodejnách Huawei Chodov a Quadrio a zároveň na shop.huawei.com.