FACESTARMódaNOHY JAKO V BAVLNCE? ZIMNÍ RADY A TRIKY PRO DOKONALÝ KOMFORT VAŠICH...

NOHY JAKO V BAVLNCE? ZIMNÍ RADY A TRIKY PRO DOKONALÝ KOMFORT VAŠICH NOHOU!

Sůl nad zlato

Sůl nad zlato

Přísloví sůl nad zlato jistě neplatí pro boty, protože v zimním a zasněženém období jsou často chodníky posypány solí a mohou na našich botách zanechat nehezké mapy. „Když na botách objevíte nepěkné stopy od soli, ihned je utřete vlhkým hadříkem, až teprve pak je dejte osušit. Pokud jsou skvrny příliš výrazné, namočte hadřík do směsi octa a vody v poměru 3:1,“ říká Veronika Sajdkoková ze společnosti CCC. Teprve po otření bot od soli je můžete dát vysušit. Jako prevenci proti soli můžete u bot z hladké kůže použít také indulonu, která je skvěle promastí.

Jak správně usušit boty

Kožené boty nikdy nesušte v blízkosti topení. Mohly by ztvrdnout a zkrabatět. Nejlepší je použít osvědčený trik s novinami. Těmi vycpěte boty přes noc,“ dodává Veronika Sajdoková. Pokud často jezdíte na hory, tak se vám jistě vyplatí pořídit si elektrický vysoušeč bot. Ten bezpečně a rychle vysuší navlhlou obuv. Je vhodný jak na kůži, tak i na gumu. Na mokré boty od bláta si pořiďte speciální „odkapávač“ na obuv s vyvýšenými okraji, které zabrání odtoku vody na podlahu. Alternativní variantou pro odložení bot je podložka z bambusu, která je voděodolná.

and

Aby nohy nezábly

V zimě bychom kromě našich bot měli ochránit i naše nohy, a to především proti nepříjemné zimě. Je dobré koupit si zimní boty, které jsou nám malinko volnější, abychom si do nich mohli dát i teplejší ponožky. Rozhodně se vyplatí investovat do ponožek s vysokým podílem bavlny, které v zimě příjemně hřejí. Pokud sportujete, tak se vám jistě budou hodit i termo ponožky. Ty skvěle odvádí vlhkost. Kupujte kvalitní kožené boty, aby nohy mohly volně dýchat. Ani v zimě nezapomínejte dopřát nohám kvalitní pedikúru.

and

Související články