FACESTARKrásaNezbytnost na dovolenou? Zavazadlo! Víme, jaké se vám bude letos hodit!

Nezbytnost na dovolenou? Zavazadlo! Víme, jaké se vám bude letos hodit!

Základním úspěchem k tomu vybrat co nejvhodnější zavazadlo, které s námi bezpečně přežije dovolenou, spočívá v tom, že vyjdeme z toho, jaký druh cestování zvolíme. Pokud se rozhodnete pro letadlo, určitě se nevyplatí šetřit. Na letištích se při přepravě s kufry nikdo nemazlí, a proto musí něco vydržet. Koupit levný skořepinový kufr, jsou tedy v tomto případě vyhozené peníze.

Vyplatí se investovat do kvalitní skořepiny nebo kvalitní cestovní tašky? Zlatou střední cestou je pak textilní kufr. Jeho výhodou je zpravidla nižší cena, možnost zvětšení objemu a klid na duši, že se při manipulaci nikdy nerozláme jako skořepina.

Bezpečnost na prvním místě

Nakupujeme sice očima, ale design zavazadla není to nejpodstatnější. K čemu vám bude vysněný růžový kufřík, u kterého si nevšimnete, jakou má nosnost. Když ji přehlédnete, při balení můžete zažít nemilé překvapení. Můžete mít sice krásný kufr, ale jeho nosnost může být směšná a tím pádem je absolutně nefunkční. Váha zavazadla by měla být co nejnižší, ale ne na úkor kvality. Velká pozornost by ale měla být také věnovaná zipům a bezpečnostním prvkům na zavazadlech. Nesmí se zadrhávat, musí být kvalitní. K čemu vám bude kufr nebo taška, u které se rozbije zip. O nervech, jestliže se vám rozbije v zahraničí před cestou domů, nemluvě.

Věděli jste, že?

Hmotnostní limit bývá nejčastěji kolem 20 kg – opět je potřeba si pravidla zjistit u konkrétní letecké společnosti. Za každý kilogram navíc vám mohou být účtovány příplatky až 20 Euro.

Praktický rádce do letadla

Nejčastější povolené rozměry kufru nebo tašky, které si můžeme s sebou vzít na palubu letadla jsou 55 cm x 40 cm x 20 cm a povolená hmotnost nesmí být vyšší než 10 kg. Velikost a rozměry takzvaného kabinového zavazadla se u jednotlivých dopravců liší.

easyJet: rozměry 56x45x25 cm, bez váhového limitu

Ryanair: 55x40x20 cm, max. 10 kg + malé zavazadlo 35x20x20 cm

Jet2.com: rozměry 56x45x25 cm, max. 10 kg

AirAsia: rozměry 56x36x23 cm, max. 7 kg + 1 notebook, nebo kabelka

Wizzair – malé zavazadlo: 42x32x25 cm, bez váhového limitu

2 týdny dovolené navíc

Kufr z řady Thule Subterra Rolling Luggage s objemem 75 litrů je ideální pro všechny cestovatele, kteří potřebují mít přehledně sbaleno vše, co ke své cestě na delší dobu potřebují. K dostání je ve dvou barvách Dark Shadow a Mineral. (www.thule.com)

Nezbytnosti na dovolenou: slaměný klobouk (Zoot), sluneční brýle (Zara), opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50+ (Yves Rocher).

1 týden dovolené

Kufr z řady Thule Subterra Carry-On s objemem 36 litrů je ideální, pokud nechcete mít zmačkané věci. Proto ho využívají i manažeři a manažerky. Má speciálně rozdělenou vnitřní část odnímatelnou kompresní deskou, která vyžehlené oblečení chrání před případným pomačkáním. (www.thule.com)

Nezbytnosti na dovolenou: kšiltovka (Zoot, sluneční brýle (Zara), mléko po opalování (Yves Rocher).

Dva v jednom 

Cestovní zavazadlo 2v1 pro náročného manažera Kufr z řady Thule Subterra s objemem 56 litrů je ideální pro náročné cestovatele nebo manažery a manažerky nejen na pracovních cestách, kteří potřebují mít přehledně sbaleno vše, co ke své cestě potřebují. Tablet, notebook, powerbanku, oblečení a další nezbytnosti. Kufr je jednoduše řečeno 2v1. Jednoduchým rozepnutím se z objemného zavazadla rázem stane kufr na kolečkách, který můžete například na letišti klasicky odbavit a taška přes rameno, která poslouží jako příruční zavazadlo, které si vezmete s sebou na palubu letadla. (www.thule.com)

Nezbytnosti na dovolenou: slaměný klobouk (Zoot), sluneční brýle (Zara), opalovací přípravek ve spreji s ochranným faktorem SPF 50+ (Yves Rocher).

Související články