FACESTARŽivotní stylNEZAPOMÍNEJTE NA PREVENCI A NEŠETŘETE PENĚZI. VÍME, CO VŠE SI MŮŽETE NECHAT...

NEZAPOMÍNEJTE NA PREVENCI A NEŠETŘETE PENĚZI. VÍME, CO VŠE SI MŮŽETE NECHAT PRAVIDELNĚ SLEDOVAT

 

 

Nebojte se prevence!

Mnoho z nás prevenci opomíná, neboť má strach, co vše by mu mohli lékaři objevit. A to je obrovská chyba! Naopak, právě včasnou prevencí si výrazně zvyšujeme šanci na to, že zůstaneme zdraví! V rámci pravidelných prohlídek vaším praktickým lékařem máte nárok na určitá vyšetření, která jsou hrazená vaší pojišťovnou. To ale zdaleka nejsou jediná vyšetření, která můžete absolvovat. Další si totiž můžete objednat a pochopitelně také zaplatit sami.

Na rozbor krve do laboratoře

Mnoho chorob lze odhalit rozborem krve, na který se můžete sami objednat do laboratoře: „Na odběr krve je možné přijít na kterékoliv odběrové místo vybrané laboratoře, výsledek biochemického vyšetření je žadateli oznámen následující den po odběru. Pacientům jsou k dispozici bezplatné telefonní linky pro zodpovězení dotazů ohledně přípravy na vyšetření, nabídky škály vyšetření, sdělení ceny požadovaného vyšetření, doporučení nejbližšího odběrového místa atd. Kromě krve je možné vyšetřit i jiný biologický materiál (moč, stolici), popřípadě provést kultivační vyšetření z výtěru,“ říká MUDr. Zdeňka Tondlová, vedoucí biochemické laboratoře AeskuLab.

Odhalíte celikakii, nebo hodnotu hormonu mládí!

Výčet „skrytých“ chorob, jejichž příznaky třeba právě nepociťujete, ale které vám hrozí, je značný. Jde o celiakii (zjištění lepkové intolerance), kardiovaskulárního onemocnění, metabolický syndromu, onemocnění štítné žlázy – TSH, fT4, a-TPO, a-TG, díky testům lze  stanovit krevní skupinu, lze zjistit hodnoty „hormonu mládí“ – vitaminu D,  diagnostikovat přenosné nemoci,  lze zachytit okultní krvácení, nebo odhalit probíhající neuroinfekce – lymeská borelióza, klíšťová encefalitida.

Jak jste na tom s plodností?

Plánujete rodinu? Ženy si mohou nechat zjistit, jak jsou na tom s plodností: „Ženy plánující rodinu si mohou nechat udělat test plodnosti, dále je možné stanovit hormonální profil, test na trombofilní mutace při užívání hormonální antikoncepce, či posoudit riziko osteoporózy,“ doplňuje MUDr. Zdeňka Tondlová, vedoucí biochemické laboratoře AeskuLab. Muži zase mohou zjistit, zda jim hrozí obávaná rakovina prostaty. V laboratoři toho zkrátka mohou o vašem zdravotním stavu a hrozícím onemocněním zjistit mnoho, takže nešetřete peníze a hlavně se nebojte! 

and

Související články