FACESTARKulturaNenechte si ujít! 13 nejočekávanějších českých premiér roku 2018

Nenechte si ujít! 13 nejočekávanějších českých premiér roku 2018

Milovníci kina se mají, na co těšit! Čeští filmaři se loni hodně snažili, a proto letos míří do kin spousta úžasných filmů. Naplánovat si na ně návštěvu, můžete už dnes.

Leden

Film: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (18.1.)

and

Žánr: komedie

Druhou letošní premiérou hned po úspěšných Čertovinách je komedii o Olze, která řeší své milostné problémy, napsala Halina Pawlowská a zrežíroval Filip Renč. Jde o film, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak… i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

Obsazení: Klára Issová, Aneta Krejčíková, Pavel Kříž

Film: Dukátová skála (25.1.)

and

Žánr: rodinný film

Pokud si chcete udělat rodinný výlet do kina, Dukátová skála je pro to jako stvořená. Hlavní hrdiny filmu s pohádkovými motivy představuje parta dětí, která prožije prázdninové dobrodružství v malé vesničce Lukov. Aby mohli pomoct svým kamarádům v nouzi, začnou pátrat po hradním pokladu a pověsti s ním spojené.

Obsazení: Martin Dejdar, kateřina Brožová, Filip Blažek

Únor

Film: Prezident Blaník (1.2.)

and

Žánr: komedie

Zábavy není nikdy dost a už vůbec ne té, která je hodně ostrá. Proto vznikl celovečerní film Prezident Blaník, který navazuje na úspěšný internetový seriál a vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky a v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny.

Obsazení: Marek Daniel, Tomáš Klus

Film: Věčně tvá nevěrná (22.2.)

and

Žánr: romantická komedie

Vztahy na plátně se nikdy neomrzí a to potvrzuje i komedie o krachujícím manželství Josefa a Milušky. On má slabost pro krásné ženy, ona jako bývalá tělocvikářka svého manžela i jejich dospívající dceru zase terorizuje zdravého životního stylu. Zkrátka film, který pobaví a každý si v něm najde něco ze svého života.

Obsazení: Vilma Cibulková, Lenka Vlasáková, Filip Blažek

Březen

Film: Tátova Volha (8.3.)

and

Žánr: drama, komedie

Už v březnu přijde na plátna kin dlouho očekávaný příběh s hvězdným obsazením. „Tátova Volha je pro mě milostná, vztahová detektivka, film s tajemstvím, který má své úsměvné a dojemné emotivní momenty. Je to taková roadmovie po osudech žen,“ řekl o filmu režisér Jiří Vejdělek.

Obsazení: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Eva Holubová

Film: Důvěrný nepřítel (15.3.)

and

Žánr: sci-fi thriller

Pro Česko nejsou sci-thrilery vůbec typické, a proto byste si tenhle snímek neměli nechat ujít. V hlavní roli je zde super moderní dům, který je ovládaný pouhým hlasem a má zaručit stoprocentní bezpečnost. Ve skutečnosti se ale pro mladý manželský pár stane vězením a noční můrou.

Obsazení: Vojtěch Dyk, Gabriela Marcinková

Duben

Film: Do větru (5.4.)

and

Žánr: drama

Zejména pro mladší diváky je určený odechový film, který je současným dramatem. Celý se odehrává v Řecku na moři a nejednou si pokládá otázku: Co je to svoboda? Zkoumá, jak sourozenecký pár až úzkostlivě střeží svoji iluzi o ní.

Obsazení: Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková

Film: Toman (12.4.)

and

Žánr: historické drama

Film o rozporuplné osobě vedoucího odboru zahraniční rozvědky Zdeňka Tomana, který významně ovlivnil politický vývoj v Československu v letech 1945 až 1948, a s jehož velkým přispěním se chopila politickým pučem moci Komunistická strana.

Obsazení: Jiří Macháček, Stanislav Majer, Marek Taclík

Film: Hastrman (19.4.)

and

Žánr: historický film

Pro náročnější diváky, kteří se nechtějí jen pobavit, ale odnést si z kina i umělecký dojem je určený ironický příběh Hastrmana, jehož láska k venkovské dívce Katynce. Vedle lásky k přírodě se tak stává smyslem jeho života i zkázy. Z vesnice 19. století se nakonec film přesouvá do současnosti, aby příběh nešťastné lásky vyvrcholil v dnešní době.

Obsazení: Karel Dobrý, Jiří Lábus, Vladimír Polívka

Červenec

Film: Dvě nevěsty a jedna svatba (5.7.)

and

Žánr: komedie

Film o ženách a jejich starostech určený hlavně ženám. Takový je snímek o typické městské nezadané ženě, která pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Jenže svatba její sestry jí převrátí život naruby. A protože není nouze o humor, ani muži se v kině nudit nebudou.

Obsazení: Anna Polívková, Ester Geislerová, Bohumil Klepl

Říjen

Film: Na střeše (11.10.)

Žánr: komedie, drama

Film režiséra Jiřího Mádla, který je spojený s tragickou smrtí Jana Třísky, který loni v zimě těsně před natáčením zahynul při pádu z Karlova Mostu, se teprve začíná natáčet. Ale už teď je nejen kvůli tragédii s ním spojené jasné, že se o něm ještě bude hodně mluvit.

Obsazení: Petra Navrátilová

Listopad

Film: Ten, kdo tě miloval (8.11.)

and

Žánr: krimi komedie

Stále není ani hotový komediální příběh s detektivní zápletkou, který je natočený podle knižní předlohy Marie Poledňákové, který je přímo dělaný pro Hynka Čermáka, který hraje asociálního lékaře, kterého maskéři proměnili k nepoznání. A už jen proto je velkým lákadlem pro spoustu diváků.

Obsazení: Hynek Čermák, Soňa Norisová, Lukáš Vaculík

Film: Čertí brko (29.11.)

and

Žánr: pohádka

Závěr roku bude stejně jako začátek patřit premiéře filmové pohádky. Ta se začala natáčet už loni a největším diváckým tahákem je to, že se v ní po třiceti letech vrací Ondřej Vetchý (55) jako čert. A tentokrát ne jako řadový pekelník z pohádky S čerty nejsou žerty, ale přímo jako lucifer.

Obsazení: Jan Cina, Judith Bárdos, Ondřej Vetchý

Foto archiv: Total film, Bioscop, Falcon

Související články