Největší zabijáci sexu a partnerských vztahů? Takto se na ně musí

foto archiv freepik

Jak udržet jiskru, jak si sex užít i po letech, jak být pro partnera stále za hvězdu? Tipů existuje spousta, ale málokdo si uvědomuje, že někdy stačí vlastně úplně málo. Třeba se jen zbavit zabijáků sexu, kterých je kdejaká ložnice plná!

Manžel sedí vedle mě, pohodlně uvelebený na své polovině postele. „Neviděli jsme už tenhle díl?“ zeptá se s naprostou vážností. „Ne,“ povídám. „Je to každý týden totéž.“ On se zasměje, vezme si sluchátka a pustí si na iPadu epizodu z nějakého detektivního seriálu.

Takhle sedíme asi hodinu, až se mi začne chtít spát. Pak všechno vypnu. Když usínám, přemýšlím o tom, že se všechna ta technika stává překážkou v sexu. Jsme oba v posteli a zabíjíme čas sledováním přiblblých programů. Proč se místo toho nepomilujeme? Snažím se vzpomenout si, kdy jsme naposledy měli sex. Zalapám po dechu, když si uvědomím, že už je to pěkně dlouho.

Ještě, než jsme měli děti, jsme si s mužem slíbili, že nikdy nepropadneme manželskému stereotypu bez sexuálního života. Vždycky jsme si užívali velmi solidního a zdravého sexu, ale to už je… dlouho. A co je ještě horší, mezičas se neustále prodlužuje. Přitom jsme zvládali sexuálně žít i při dětech a vší únavě z práce a dalších aktivit.

Už jsme se sobě navzájem „přejedli“? Nebo nás prostě ta hromada informací, co nám přišla do cesty, od sexu odvedla? Ať už je to jak chce, špatný sexuální život může znamenat konec jinak zdravého manželství. Nechci, aby se z mého manželství stala podobná pohroma, jako v těch televizních pořadech, co sleduji.

Hned příští večer jsem se rozhodla nebrat si všechny ty displeje, co odvádějí mou pozornost, do postele. Jenomže jsem něco přes den nestihla a musela to dodělat. Pak se z druhého rohu místnosti ozval telefon a oznamoval mi novou zprávu. „Co když je to důležité?“ pomyslela jsem si a pro telefon si došla. Nebylo to důležité, ale když už jsem telefon měla v ruce, musela jsem taky pročíst nové příspěvky na facebooku. Na sex jsem vlastně neměla ani pomyšlení. Myslela jsem na miliony věcí, co se děly na displejích.

Do ložnice bez elektroniky

U mého muže to bylo totéž. Během sledování nového dílu seriálu na iPadu něco nahrával z televize, měl ještě rozdělanou nějakou práci a vypadalo to, že má se elektronikou lepší vztah než se mnou. Tak jsem vytvořila pravidlo: Už žádná elektronika v ložnici.

Najednou jsme měli daleko víc času a daleko víc sexu. Neodpovídala jsem už na e-maily tak rychle jako dřív a občas mi něco úplně uteklo. Manžel byl ve sledování detektivky dost pozadu, ale perfektně jsme stíhali jeden druhého. Neměla jsem tušení, co se děje ve Skutečných manželkách, ale věděla jsem co se děje doma.

Takže pokud musíte často večer, když děti usnou, dohánět práci a odepisovat na e-maily, nebo máte internet jako hlavní zdroj inspirace, nastavte si nějaká pravidla, jako třeba „žádná práce po deváté hodině večer“. Nebo ještě lépe, „sex je priorita a všechno ostatní můžu udělat potom“. Vždycky toho budete mít víc, co je potřeba udělat, takže sex s manželem klidně můžete posunout na nejvyšší příčku žebříčku. Připomeňte si to třeba e-mailem. Hodně štěstí!