FACESTARAutotestVíte, která značka vede v prodeji elektrických automobilů na evropském trhu?

Víte, která značka vede v prodeji elektrických automobilů na evropském trhu?

Vůz této automobilky se těší titulem nejprodávanějšího elektrického vozu v Evropě. Automobilka také získala titul nejprodávanější elektrické dodávky v Evropě. Na konci listopadu 2020 prodala tato automobilka více než 95 000 elektrických automobilů. Už víte? Není to ani Tesla. Ani Toyota. Jde o Renault. A její nejprodávanější elektrický vůz Renault ZOE a nejprodávanější elektrickou dodávku Renault Kangoo Z.E. To jste asi nečekali, že?

Renault je průkopníkem v oblasti elektrické mobility a se svými 95 985 vozy prodanými ke konci listopadu 2020 má také vedoucí pozici na evropském trhu elektrických automobilů. V porovnání s loňským rokem to představuje 80% nárůst registrovaných vozů. Ale je také dokladem snahy této značky respektovat potřeby obrovského počtu svých zákazníků, kteří kupují vozy s elektrickým pohonem.

Renault ZOE
zdroj: Renault

Renault ZOE – jednička na poli elektromobilů

Třetí generace modelu ZOE (na trhu od roku 2019) jasně určuje směr, pokud jde o spektrum nabídky, univerzálnost a výkon ve své třídě. ZOE i nadále zůstává jedničkou v prodeji elektrických osobních automobilů v Evropě. Od ledna 2020 bylo tohoto modelu prodáno více než 84 000, což je téměř dvojnásobek ve srovnáním se stejným obdobím roku 2019. Tím se ZOE stává jedničkou u elektrických automobilů ve většině zemí, například ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku nebo Portugalsku. Od svého uvedení bylo tohoto modelu prodáno již více než 268 000 kusů.

Na trhu lehkých užitkových automobilů LCV zůstává již od roku 2010 nejprodávanějším modelem Renault Kangoo Z.E. Od začátku roku do konce listopadu 2020 bylo registrováno 8 498 těchto vozů. Což je jeden z každých tří automobilů kategorie LCV. Od roku 2010 bylo v Evropě prodáno 57 598. automobilů Kangoo Z.E.

Renault Kangoo Z.E.
zdroj: Renault

Novinka Twingo

Novinka na trhu, elektrické Twingo, slouží jako nový ukazatel prodejní úspěšnosti v segmentu A elektrických automobilů. A v Evropě jich bylo registrováno již 1760 vozů. Se svou agilitou, modulární konstrukcí a dojezdem 190 km dle metodiky WLTP (dojezd ve městě dle WLTP 270 km) je elektrické Twingo tím nejlepším partnerem pro každodenní pravidelné jízdy.

Renault Twizy
zdroj: Renault

Paleta automobilů Renault s plně elektrickým pohonem také obsahuje model Twizy, kterého bylo prodáno již více než 31 000 kusů. A také dodávkový automobil Master Z.E. s užitečným zatížením až 3,5 tun. Díky svým zkušenostem v oblasti elektromobility mohla společnost Renault nedávno otevřít novou kapitolu v nabídce elektromobilů, kterou je model Megane eVision. Sériově vyráběná verze tohoto automobilu, postaveného na platformě Aliance CMF-EV a vycházejícího z modelu Megane eVision, bude odpovědí společnosti Renault v segmentu elektrických osobních automobilů kategorie C. Kromě elektrizace celé výrobní řady nabízí Renault doplňkově také hybridní a plug-in verze svých bestsellerů (Clio, Captur a Megane) a také u nových nastupujících automobilů Arkana.

Související články