FACESTARŽivotní stylNEJLEPŠÍ ČAS NA DETOXIKACI ORGANIZMU JE TADY! VYZKOUŠEJTE OSVĚDČENÉ RECEPTY NAŠICH BABIČEK!

NEJLEPŠÍ ČAS NA DETOXIKACI ORGANIZMU JE TADY! VYZKOUŠEJTE OSVĚDČENÉ RECEPTY NAŠICH BABIČEK!

Detoxikace je protijed. Vrátí nám energii, pomůže od alergií, zlepší hormonální rovnováhu a trávení, vyčistí nosní dutiny, upraví krevní tlak, pomůže nám kvalitněji spát, dodá nám lepší náladu a zbystří myšlení.

Detoxikace je protijed. Vrátí nám energii, pomůže od alergií, zlepší hormonální rovnováhu a trávení, vyčistí nosní dutiny, upraví krevní tlak, pomůže nám kvalitněji spát, dodá nám lepší náladu a zbystří myšlení.

Jak nejlépe organismus vyčistit? Kromě pobytu na čerstvém vzduchu, diety a pohybu pomůže řada různých bylinek:

Pampeliška

Pampeliška (smetánka lékařská) podporuje tvorbu žluči a její  odtok z jater. Je to jedna z přirozených cest, jak se tělo zbavuje nežádoucích látek. Listy pampelišky mají také močopudné účinky. Čaj je možné připravovat z kořene pampelišky, listy můžeme konzumovat v salátu.

Ostropestřec mariánský

Silymarin, účinná látka, kteruo ostropestřec obsahuje, chrání játra před poškozením a podporuje jejich schopnost regenerace. Tato látka se však špatně rozpouští ve vodě a těžko se vstřebává, proto se doporučuje podávat koncentrovaný přípravek.

andflickr.com/Hella Delicious

Kurkuma

Kurkuma, známá především jako koření, stejně jako pampeliška podporuje odtok žluči z jater, a tím také detoxikaci organismu. Buď ji můžete více používat při vaření, nebo ji užívat formou potravinového doplňku.

Zelený čaj

Podle vědeckých výzkumů katechiny obsažené v zeleném čaji podporují tvorbu enzymů, které jsou pro detoxikaci důležité a které chrání tělo před látkami způsobujícími rakovinu. K očistě těla vám pomůže jeden šálek zeleného čaje denně.

Česnek

V česneku jsou obsaženy sloučeniny síry, které okysličuje těžké kovy, takže jsou lépe rozpustné ve vodě a jsou pak také lépe vylučovány z těla. Česnek také posiluje imunitní systém a omezuje volné radikály. Pokud jej jíte v syrovém stavu, nejprve jej podrťte – jeho účinek pak bude lepší.

Koriandr
Látky obsažené v nati koriandru vážou těžké kovy, které se pak také snadněji dostávají ven z těla. Užívejte 1/4 šálku spařené koriandrové natě jednou denně po dobu tří týdnů.

Doplňky stravy

Vyzkoušejte nový doplněk stravy Revital Očista jater – obsahuje 120 g sylimarinu, který kromě podpory regenerace jater také pomáhá udržovat optimální hladinu cukru v krvi a posiluje přirozenou obranyschopnost těla. Rozpustné šumivé tablety navíc obsahují bezlepkovou vlákninu z kořene čekanky s obsahem inulinu, který blahodárně působí na zažívání. Balení 20 šumivých tablet s příchutí černého rybízu je k dostání výhradně v lékárnách.

andflickr.com/Dr Roni

Revital Chlorella x Alfalfa je doplněk stravy s obsahem sladkovodní řasy chlorelly, která je nejbohatším přírodním zdrojem chlorofylu. Pomáhá k celkové očistě organismu a podporuje funkci jater. Také byly prokázány její účinky v prevenci proti rakovině.

Probiotika

Aby se naše tělo účinně dokázalo zbavovat nežádoucích látek, je důležitá aktivní střevní mikroflóra, tvořená zejména laktobacily. Podílí se totiž na rozkladu  zbytků stravy, která prošla trávicím systémem a tak střeva čistí.

Kapsle MaxiVita Premium Laktobacily obsahují tři základní kmeny střevních bakterií a jednu miliardu aktivních buněk, které pomohou přirozeně oživit střevní mikroflóru. Doporučuje se užívat, pokud berete antibiotika. Zakoupíte v běžné obchodní síti nebo na nasevitaminy.cz

Související články