FACESTARRodinaNECHTĚJÍ VÁS PO MATEŘSKÉ? ZAHOĎTE PŘEDSUDKY A STAŇTE SE ŘIDIČKOU AUTOBUSU!

NECHTĚJÍ VÁS PO MATEŘSKÉ? ZAHOĎTE PŘEDSUDKY A STAŇTE SE ŘIDIČKOU AUTOBUSU!

 

 

Možnost pracovat během mateřské/rodičovské dovolené na flexibilní úvazek či si alespoň pravidelně přivydělat, neztratit kontakt s pracovním světem a bez obtíží nastoupit po jejím skončení do zaměstnání…To jsou scénáře (žánrově spíše sci-fi), o nichž si většina českých žen, které zůstanou po založení rodiny doma s dítětem, může nechat leda zdát. Místní pracovní trh totiž stále ještě neumí reagovat na trendy slaďování soukromého a osobního života, které se v zahraničí stávají běžným standardem. 

Ženy se tak často ocitají ve velmi obtížné situaci a především pokud hledají zaměstnání ve chvíli, kdy jejich potomek nastoupí do školky, jsou pro zaměstnavatele v podstatě nejméně atraktivními kandidátkami. Mají totiž spoustu „požadavků“ plynoucích z péče o dítě a prioritou je pro ně časová flexibilita.

I když samozřejmě nemáme univerzální recept či plošně fungující řešení, minimálně určitou variantou je zaměstnání na pozici řidičky autobusu. Žen, které se této práci věnují na profesionální úrovni, je přitom stále více. Ptáte-li se proč, možným důvodem je právě nejen flexibilita profese, ale i rozličné typy poskytovaných zaměstnaneckých výhod.

Tento trend potvrzuje např. společnost ICOM, která svým zaměstnancům a zaměstnankyním nabízí také program benefitů zahrnující mj. i příspěvek na dětský tábor či cestování firemními autobusy zdarma. V současné chvíli firma eviduje zvyšující se zájem o profesi řidičky právě ze strany mladých žen vracejících se na pracovní trh z mateřské/rodičovské dovolené.

To, že i ženy mohou toto zaměstnání vykonávat se srovnatelným nasazením jako jejich mužští kolegové, potom potvrzují slova Kateřiny Kratochvílové, předsedkyně představenstva společnosti: „s našimi řidičkami jsme spokojeni, jsou velmi pracovité a spolehlivé. Chceme jejich počet i nadále zvyšovat.“ O dobrých zkušenostech s ženami za volantem vypovídá i množství žen, které ICOM zaměstnává – aktuálně jich jsou téměř tři desítky.

Pokud by některá z vás uvažovala o kariéře řidičky konkrétně u společnosti ICOM, firma aktuálně díky modernizaci a především rozšiřování vozového parku (dámy, řeč je např. o zbrusu nových autobusech Mercedes Benz!) zahájila nové kolo náborů, a to jak na pozici řidiček autobusů, tak i dispečerek. Informace o volných pozicích naleznete na www.modra-vlna.cz.

Související články