FACESTARMódaNEBOJTE SE ČEPICE! S TIPY OD NÁS UŽ NEBUDETE MÍT POD ČEPICÍ...

NEBOJTE SE ČEPICE! S TIPY OD NÁS UŽ NEBUDETE MÍT POD ČEPICÍ ZPLIHLÉ VLASY!

Volba čepice

Volba čepice

Prvním důležitým krokem je určitě výběr čepice. Zde platí jednoduché pravidlo, zvolte, tu, co nesvírá hlavu příliš pevně. Pokud tomuto požadavku vaše čepice nevyhovuje, pořiďte si prostě větší, měkčí, tvárnější. Vlasy díky získanému prostoru a menšímu tlaku nebudou přilepené k hlavě a nehrozí tak jejich předčasné maštění. Kromě velikosti a tvaru čepice byste se měli zaměřit také na materiál a provedení. Vzhledem k tomu, že v zimě se logicky ve většině místností topí, jsou naše vlasy vysušenější než v létě. A nejen vlasy. Trpí i pokožka a mohou se objevit lupy. I proto by čepice měla být z kvalitního, prodyšného materiálu.

and

Jaký styling je vhodný?

Pod čepici je nutné volit vhodný vlasový styling. Některá tužidla mohou vlasy pod čepicí doslova „připlácnout“ a proto je třeba volit pouze velice lehké produkty. Zapomeňte na vlasové vosky, stejně tak se pod čepici nehodí gely. Pokud nosíte šálu nebo šátky a máte-li delší vlasy, ošetřete jejich konečky ochranným sérem. Třením delších vlasů o šálu se totiž povrch vlasu třepí a nechráněné vlasy už po pár hodinách začínají odspodu „dredovatět“. Pokud je správně neošetříte, začnou selámat.

and

Produktové tipy od Redken

REDKEN Pillow Proof Blow TWO DAY EXTENDER (153 ml) –  jemný suchý šampon ve spreji, který aplikujte ihned po vyfoukání jako prevenci proti plihnutí. Prodlužuje životnost každé foukané, odstraňuje mastnotu, dodává matný vzhled a nezanechává žádné stopy.

REDKEN WIND BLOWN05 (250 ml) – sprej se suchým matným efektem, dodává lehký objem a texturu.

Jak vlasy pod čepici upravit?

Pokud máte dlouhé vlasy, určitě si pořiďte variantu „volné čepice“, kam je schováte všechny. Je to ideální řešení, pokud je venku mlha nebo sněží. Vlasy tak i přes nepřízeň počasí neztratí nic ze svého tvaru, který jste mu před odchodem dodala. Pokud nosíte culík, sepněte si ho co nejníže, nejlépe na straně. Nejenže, se vám pod čepicí neobjeví nevzhledná boule, ale čepice vám bude na hlavě lépe držet a nebudete vlasy a pokožku iritovat jejím neustálým taháním zpět přes uši a více do obličeje. Jste-li krátkovlasá a máte-li kvalitní střih, žádná čepice vás o něj nepřipraví. Jen nezapomeňte na jeho pravidelnou údržbu. I ten nejlepší střih se po osmi týdnech začne rozpadat a je třeba ho obnovit.

and

 

Nejlépe se čepice vyjímá na polodlouhých vlasech, ať sestříhaných, mikádu nebo vlnách. Vypadá šik, pokud vlasy z čepice vykukují. Je to jako tajemství, ten, kdo se na vás dívá, si přeje vidět je celé, vzbuzuje to jeho představivost a zvědavost. Takže teď už zbývá jen vybrat čepici, co vám nejvíce sluší a směle do nošení.

Tip na závěr jak z „obyčejné“ čepice udělat stylový originál: připněte na ni drobnou sponku, štrasový skřipec, nebo třeba bambule, podle toho, co budete mít ten den na sobě.
 

Související články