FACESTARŽivotní stylNAVŠTIVTE VÁNOČNÍ TRHY V MALEBNÝCH RAKOUSKÝCH MĚSTEČKÁCH. VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA JE TADY NEOPAKOVATELNÁ!

NAVŠTIVTE VÁNOČNÍ TRHY V MALEBNÝCH RAKOUSKÝCH MĚSTEČKÁCH. VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA JE TADY NEOPAKOVATELNÁ!

Adventní Vídeň: trhy, malebná vánoční atmosféra, akce pro děti i živá hudba

Adventní Vídeň: trhy, malebná vánoční atmosféra, akce pro děti i živá hudba

Advent ve Vídni je skutečně kouzelný. Na tradičním vídeňském trhu Christkindlmarkt je připraveno více než 140 stánků s vánočním zbožím. Krásnou atmosféru vytvářejí ozdobené stromky, mezi nimi i známý vídeňský ssrdíčkový strom. Nechybějí vánoční dílny a spousta různých příběhů a programů pro děti. U vánočního stromu se konají denně od 20:00 do 20.30 koncerty dechových nástrojů, na nichž vystoupí soubory z celého Rakouska. Tento trh můžete navštívit ve dnech 15. listopadu – 24. prosince 2014.

Další zajímavé adventní trhy a vesničky najdete na mnoha dalších náměstích a prostranstvích, například před katedrálou Svatého Štěpána či na Spittelbergu. Tam se tísní jeden prodejní stánek vedle druhého. Zájemci zde najdou vybrané produkty uměleckých řemesel, např. šperky ze stříbra, smaltu nebomosazi. Kromě toho je však očekávají i lukulské hody s vánočními pochoutkami a tradičním punčem.

and andand

Více informací najdete zde

Advent v Dolním Rakousku

Zvláštní kouzlo má předvánoční doba v Dolním Rakousku. Na zámku Graffeng najdete krásnou atmosféru s neodolatelnou vůní pečených kaštanů a jablek. Adventní trhy doplňují každý den hudební a divadelní produkce, které potěší malé i velké návštěvníky.

Již od konce listopadu se můžete podívat také na vánoční výstavu tradičních řemesel v kartuziánském klášteře Gaming, který leží na jihovýchod od St. Pölten. Dětem se jistě bude líbitvystoupení Mikuláše a jeho čertovského maskovaného doprovodu. Ve městě St. Pölten pak můžete též navštívit adventní trh s bohatým doprovodným programem. Každou sobotu a neděli od 8. do 23. listopadu si také můžete užít přímo pohádkovou atmosféru zříceniny hradu Aggstein. K tradiční vánoční atmosféře se přidá speciální prohlídka hradu, programy pro děti a hudební doprovod. Nebude tam chybět ani občerstevení.

and

O dalších předvánočních akcích v Dolním Rakousku se více dočtete zde

Venkovský advent v Burgenlandu

Advent v Burgenlandu se vyznačuje venkovskou idyličností. Charakteristickými rysy adventní doby v Burgenlandu jsou ukázky panonských uměleckých řemesel, regionální speciality, víno a kultura. Podívat se můžete na záme Halbturn, do městečka Rust nebo třeba do vesnice vánočních stromků Bad Sauerbrunn, kde najdete fantasticky ozdobené vánoční stromky i tradiční adventní trh.

Advent na horách v Tyrolsku

Jestliže si chcete užít vánoční atmosféru na horách, vydejte se do alpského Tyrolska, kde se ještě udržují tradiční lidové zvyky. Obyvatelé Tyrolska se v dřívějších dobách věnovali v zimním období různým tradičním činnostem. Náplní jejich dlouhých zimních měsíců bylo tkaní, pletení, vyšívání, vyřezávání a řada jiných řemeslných činností. Dnes nabízejí tyrolské adventní trhy jedinečnou možnost seznámit se v předvánoční atmosféře s těmito tradičními dovednostmi a dovézt si domů neobvyklé dárky.

Pestré vánoční trhy najdete v Innsbrucku, tradiční rozjímavouvánoční atmosféru zase v nejmenším rakouském městě Rattenbergu. O zvláštní atmosféru se starají dobroty, připravované na otevřených ohništích, a vystoupení folklorních souborů. V půvabně vyzdobených obchodech ve Starém Městě najdouhosté umělecké výrobky ze skla, ke zvláštnostem patří možnost sledovat skláře při foukání skleněných předmětů.

and

Zajímavé předvánoční atrakce najdete opravdu po celém Rakousku. Více informací o adventních akcích ve všech koutech této malebné země najdete na stránkách www.austria.info.

Související články