FACESTARKulturaNAŠLI JSME KAMPAŇ, KTERÁ SKUTEČNĚ POMÁHÁ! NEVĚŘÍTE?

NAŠLI JSME KAMPAŇ, KTERÁ SKUTEČNĚ POMÁHÁ! NEVĚŘÍTE?

Už jste slyšeli o projektu Ponožkový pes?

Už jste slyšeli o projektu Ponožkový pes?

Pokud je vaše odpověď záporná, není se moc čemu divit. Tento unikátní projekt oslavil letos totiž teprve druhé narozeniny. Na druhou stranu by se vám měl ale zapsat do paměti, protože Ponožkový pes je projektem, který nemá v Čechách obdoby a jehož hlavním cíle je výcvik asistenčních psů. Ti následně pomáhají nejen potřebným dospělím, ale i dětem, které to neměli v životě jednoduché a trápí je různé druhy postižení.

Málokdo si uvědomuje jejich funkci

O důležitosti asistenčních psů máme všichni nějakou představu, ale jen málo z nás si jejich funkci a potřebnost opravdu uvědomuje. I k tomu slouží kampaň Ponožkový pes, která si kromě získání určitých finančních prostředků na podporu výcvyku asistenčních psů dala za cíl přiblížit široké veřejnosti důležitosti takto cvičených psů pro hendikepované osoby.

andVýcvik asistenčních psů je důležitější než si myslíte!

 
Není to jen o penězích

I když je fakt, že se loni podařilo akci Ponožkový pes získat na výcvik psů přes 120 tisíc korun krásnou realitou, není tato kampaň zaměřena jen na zaslání finančních peněz na dané číslo účtu. Princip totiž spočívá v tom, že všechny věkové skupiny z celé České republiky šijí z ponožek pejsky. Nemyslete si ale, že se jedná o nějakou složitou disciplínu – všichni, kdo se chtějí do akce zapojit získají velice jednoduchý návod jak na to a opravdu se nejedná o nic těžkého. Výrobky Ponožkových pejsků se následně prodávají na internetu.

and
Kdo to má na svědomí?

Pořadatelem této kampaně je nezisková organizace Pestrá společnost o.p.s. a generálním partnerem je firma Pučálka s.r.o., na jejichž stránkách Krmiva-pucalka.cz si pak ponožkové psy můžete také nakoupit. Patronkou této zajímavé vzdělávací kampaně se stala oblíbená herečka Anna Polívková. „Akci Ponožkový pes podporuji, protože je mi nadmíru sympatická. Kdybych byla nevidomá, myslím, že bych rozhodně takového psa, kamaráda, ochránce a pomocníka chtěla,“ říká Anna.

and 
Pomoci můžete i vy!

Pokud se chcete do projektu Ponožkový pes zapojit stejně jako v loňském roce 40 základních škol a více než tisíc dětí a dobrovolníků, mrkněte na stránky www.ponozkovypes.cz a získejte veškeré informace a návody!

Související články