FACESTARŽivotní stylNA DOSTIHY DO DUBAJE! VYRAZTE NA NEJVĚTŠÍ SVÁTEK MILOVNÍKŮ KONÍ A ZÁVODĚNÍ!

NA DOSTIHY DO DUBAJE! VYRAZTE NA NEJVĚTŠÍ SVÁTEK MILOVNÍKŮ KONÍ A ZÁVODĚNÍ!

Víte dobře, že v Dubaji se toho dá prožít mnohem více. Namátkou můžeme vybrat opalování na nádherných plážích, nakupování ve více než 50 nákupních centech nebo prohlídky jedinečných památek. Vraťme se zpět k jedinečnému závodu a pojďme se společně podívat na jeho zajímavou historii a současnou podobu.

Víte dobře, že v Dubaji se toho dá prožít mnohem více. Namátkou můžeme vybrat opalování na nádherných plážích, nakupování ve více než 50 nákupních centech nebo prohlídky jedinečných památek. Vraťme se zpět k jedinečnému závodu a pojďme se společně podívat na jeho zajímavou historii a současnou podobu.

Závod o 10 miliónů dolarů

Dubai World Cup je poměrně mladým dostihem, jezdí se od roku 1996, ale za uplynulých 19 ročníků si získal celosvětový věhlas a pro jezdce je opravdovou prestiží se ho zúčastnit. Aby ne, je to totiž nejbohatší dostih světa. Výherci si zde rozdělí pohádkovou výhru v hodnotě 10 milionů dolarů, což je zhruba šest krát více, než na Velké liverpoolské a dokonce 47 krát více než na Velké pardubické. Závod je každoročně doprovázen jedinečnou atmosférou plnou emocí, skvělých výkonů, dramatických momentů, překvapení i nečekaných zvratů. I letos se můžete těšit na ty nejlepší koně zvučných jmen, jako je Krypton Factor ze stáje známého bahrajnského majitele a trenéra v jedné osobě Fawzi Nasse, či Trade Storm, kterého trénuje David Simcock z Velké Británie. Bude zajímavé sledovat, zda se podaří pokořit rekord 2:01.61 loňského vítěze African Story z  dubajské stáje Godolphin. Letošní ročník je pro všechny účastníky velice zajímavý, jelikož se opět vrací zoraný povrch, který je pro jezdce více stabilní a bezpečný. Tento systém se využívá zejména v USA, a proto pořadatelé věří, že tím na závod nalákají spoustu dobrých amerických jezdců, jako když ve slavných dobách na Dubai World Cup závodili například Cigar nebo Curlin. V Evropě je běžný spíše travnatý povrch závodišť.

První třídou do Emirátů

Z Prahy do Dubaje se dostane za pouhých šest hodin. Můžete si vybrat například společnost Emirates, která do Dubaje létá moderním letadlem Boeingrm 777-300ER. O pohodlí tedy budete mít postaráno. Na palubě nechybí špičkové vybavení a služby včetně obrazovky s více než 2 000 kanály palubní zábavy. Těšit se můžete také na gurmánské pokrmy připravené zkušenými šéfkuchaři podávané ve všech třídách. Pokud si chcete dopřát opravdového pohodlí, můžete do Dubaje letět byznys třídou. Ta vám zajistí komfort již od úplného začátku vaší cesty, jelikož vás díky bezplatné službě Chauffeur-drive přiveze na letiště. V Dubaji vás šofér opět vyzvedne a dopraví vás luxusním vozidlem Volvo až do vašeho hotelu. V letištních salóncích si můžete vyřídit obchodní záležitosti nebo si jen odpočinout a vychutnat nabídku čerstvých jídel. Pro zajímavost vám řekneme, že letecká společnost Emirate je také oficiální aerolinkou Dubai World Cup.

3 tipy na favority dostihového karnevalu!

Sir Fever, Uruguay – Tento hřebec možná není mezi fanoušky tak známý, ale určitě udělal dojem na ty, kteří sledují jihoamerické dostihy, jelikož se jedná o uruguayského trojnásobného vítěze. Hřebec byl údajně prodán stáji Godolphin a stal se tak bezpochyby nejdražším uruguayským koněm. Uvidíme, jak se mu během karnevalu povede, ale rozhodně má tento kůň velký potenciál stát se vítězem.

and

Caravan Rolls On, Austrálie – Caravan Rolls On je v současné době trénován Dannym O’Brienem. V minulosti jsme ho mohli vidět také v rukou Petera Chapple-Hyama. Tento kůň vyhrál australský Geelong Cup a usiloval také o výhru Melbourne Cupu. Jeho předností jsou velice silné nohy a odhodlání, při závodu je opravdu radost na něj pohledět.
Toast Of New York, Velká Británie – Loňský vítěz UAE derby by určitě měl být na seznamu všech, kteří sledují Dubai World Cup. Tato hvězda Jamieho Osborna si vede dobře po celém světě, do výhry Breeders’ Cup Classic mu nechybělo daleko. Tento kůň má řadu zkušeností, což je jeho velkou výhodou. A i když je zvyklý jezdit spíše na travnatém povrchu, určitě se popere i s novým zoraným povrchem.

and

Související články