FACESTARBydleníModerní mikrovlnky toho nabídnou víc. Vsaďte na páru i 6. SMYSL!

Moderní mikrovlnky toho nabídnou víc. Vsaďte na páru i 6. SMYSL!

Mezi tři hlavní plusy multifunkčních mikrovlných trub patří úspora času, jednoduché vaření a hlavně zdravé vaření. Pokud tedy chcete nejen ohřívat, ale i vařit v páře, grilovat či péct, pak se vám hodí multifunkční pomocník. Co tedy může nabídnout? A možná, že jedna z mikrovlnných trub Whirlpool najde své místo už letos pod vánočním stromečkem…

Základem toho všeho je magnetron, který vytváří elektromagnetické vlny, jež velice rychle prochází rovnou do potravin. Jde tak o přímý ohřev či tepelnou úpravu potraviny, proto je příprava tak rychlá. Navíc mikrovlny způsobují uvnitř pokrmu jednoduchou tepelnou reakci a nejsou škodlivé. Na trhu jsou dnes mikrovlnné trouby, které disponují řadou funkcí vedle klasíckého ohřevu, například grilem, vaření v páře, 6. SMYSLEM, funkcí Crisp pro zapékání a pečení, novinkou je i funkce CrispFry. Někdy jsou funkce automatické propojené s mikrovlnami, jindy jde o vaši volbu, tedy o manuální nastavení.

Jedna funkce za druhou

Inteligentní technologie 6. SMYSL vás bezpečně podrží. „Využívá sadu inteligentních senzorů pro intuitivní vaření. Takže jednoduše stačí vybrat druh potravin a jejich hmotnost, nebo některý z automatických receptů, a mikrovlnná trouba zařídí zbytek – nastaví nejlepší funkci, úroveň výkonu a čas vaření. Výsledek bude pokaždé stát za to. Sama nabídne i jeden z pěti nejobvyklejších způsobů vaření. Dovede toho ale mnohem víc,“ říká Darina Papáčová, odbornice značky Whirlpool.

Pečení horkým vzduchem

Výkonný ventilátor s kruhovým topným tělesem v zadní části mikrovlnné trouby dokonale nahradí horkovzdušné pečení v klasické troubě. V multifunkční mikrovlnné troubě se tak dokonale upečou všechna tradiční jídla – od kynutých koláčů přes kuřátko až po sváteční pečeni. Výhodou je i kombinace horkého vzduchu s mikrovlnami – mikrovlny prohřívají pokrm zevnitř, zatímco horký vzduch jej opéká zvenku. Maso zůstává šťavnaté, ale má krásně křupavou kůrčičku. A všechno zvládnete mnohem rychleji – kombinace mikrovln s horkým vzduchem totiž výrazně zkrátí čas přípravy.

Zapékání dokřupava

Kdo by neměl rád křupavé těsto na pizze nebo krustu na zapečených francouzských bramborách? Spolehlivě ji vykouzlíte pomocí patentované funkce Crisp v kombinaci se  speciálním stejnojmenným talířem, výkonným grilem a prostorovou distribucí mikrovln Tuto funkci najdete jen u multifunkčních mikrovlnek Whirlpool.

Zdravé smažení bez tuku

Ty nejvybavenější modely nabízejí i patentovanou funkci CrispFry. Jde o unikátní způsob smažení s minimem tuku nebo zcela bez oleje, podobně, jako to dovedou třeba horkovzdušné fritézy. Funkce CrispFry kombinuje horkovzdušné pečení s již zmíněným speciálním zapékacím talířem Crisp. Nabízí až 18 různých kombinací pečení. Hodí se nejen pro čerstvé potraviny, ale bez obav můžete použít i mražené potraviny, jako například mořské plody, masové kuličky, hranolky nebo rybí prsty apod.

„Funkce CrispFry využívá kombinaci účinků výkonného grilu, prostorové distribuce mikrovln, speciálního talíře Crisp a rotace talíře. Mikrovlny zahřívají talíř Crisp mimořádnou rychlostí a díky tomu se pokrm dokonale peče odspodu. Gril v horní části trouby zároveň opéká jídlo shora. Mikrovlnná energie v prostoru trouby prostupuje pokrm a upravuje ho zevnitř. Tato inovativní technologie udržuje teplotu talíře na stálé teplotě 210 °C. Během několika minut tak můžete podávat dokřupava usmažená zdravá jídla s minimem tuku, ale skvělou chutí,“ doplňuje Darina Papáčová.

Vaření v páře

Funkce Vaření v páře s technologií 6. SMYSL je ideální pro přípravu zeleniny, ryb, rýže a těstovin ve speciální parní nádobě. Funguje ve dvou krocích: nejprve rychle přivede vodu do bodu varu a pak následně udržuje teplotu vody tak, aby se tvořila aktivní pára po celou dobu nastavené délky vaření. Trouba sama přidává správné množství páry ve správný čas.

Whirlpool MWP 301 W přináší nadstandardní prostor vzhledem k 30litrovému užitnému objemu a otočnému talíři s průměrem 31,5 cm. zdroj: Whirlpool 

Rozmrazování a ohřev

Nepochybně užitečná je funkce pro šetrné rozmrazení s ohřevem, které v mžiku vykouzlí jídlo tak svěží, jako byste je právě uvařili. Díky senzorové technologii celý proces proběhne tak, že si potraviny zachovají i původní strukturu, vzhled a chuť. K dispozici je i speciální program pro rozmrazování a rozpékání pečiva (podle konkrétního výrobku).

Snadné ovládání, snadné čištění

Ať už sáhnete po jakémkoliv modelu, ovládání je snadné a intuitivní. A i čištění je hračka – některé trouby se i samy vyčistí. A pokud automatickou funkci nemají, postačí hadřík, a trocha čisticího prostředku od výrobce.

Související články