FACESTARBydleníModerní domácnost: Rychlovarné konvice pohlídají čaj i kávu

Moderní domácnost: Rychlovarné konvice pohlídají čaj i kávu

Rychlovarná konvice dnes patří mezi běžnou a neodmyslitelnou součástí každé domácnosti. Přestože by měla hlavně rychle uvařit vodu, umí toho i víc. Podle čeho si tedy vybrat, pokud uvažujete o nákupu nové?

Samozřejmé by mělo být především to, že poté co dosáhne požadované teploty se automaticky sama vypne. To je pojistka proti přehřátí, které by po vyvaření vody nastalo. Vedle bezpečnosti je zásadním parametrem i objem konvice. Nejčastěji je to 1,7 litru, což je dostačující pro běžnou rodinu. Z hlediska kvality a snadné údržby volte konvici, která má skryté topné těleso, které usnadní čištění a chrání před usazováním vodního kamene.

Málokdo z nás ví, že základem konvice je konektor. Právě ten má za úkol vypnout konvici, když ji zvednete, chrání ji proti přehřátí nebo zapnutí bez vody.

Teplota i styl

Při nákupu konvice také zohledněte i to, co v ní chcete připravovat. Pokud milujete, jako my v redakci kvalitní sypaný čaj nebo připravujete kaši pro děti, oceníte možnost na konvici nastavit teplotu ohřátí vody na méně než bod varu. Na trhu jsou konvice, které nabízí regulaci teploty podle stupňů Celsia, jiné dokonce podle druhu čaje. Manipulace s rychlovarnou konvicí Tefal KET DIGITAL je velmi jednoduchá a bezpečná. Tato konvice má dvojitou stěnu a tak spolehlivě udržující teplo uvnitř.

Údržbu ještě ulehčuje odnímatelný filtr proti vodnímu kameni. Safe touch povrch zůstává dokonale chladný za každé situace, z popálení dlaní tak nemusíte mít obavu. Na víku najdete tlačítko, které slouží k automatickému otevírání víka. Díky rotační základně pak rychlovarnou konvici můžete zvednout a zase vrátit zpět z jakéhokoliv úhlu.

Konvice se svým moderním vzhledem v černém provedení se bude vyjímat na každé kuchyňské lince. Designu vévodí digitální displej, který je velmi snadno čitelný i na větší vzdálenost. Na displeji přehledně uvidíte aktuální teplotu vody. Máte tak možnost zvolit nastavení teploty (40 °C, 70 °C, 80 °C, 90 °C a 100 °C). S funkcí udržení konstantní teploty po 30 minut si můžete vychutnat hned několik šálků, všechny budou mít ideální teplotu.

Maximální pohodlí

Vždy byste si ale měli vyzkoušet, jak se vám konvice drží, jak snadno se do ní doplňuje voda, jak se udržuje.

Související články