Kdo maže, ten jede a hlavně se nezraní!

Storyblocks

To je heslo, kterým by se měl řídit v zimní sezóně každý lyžař. A neplatí to jen o dobře namazaných lyžích, ale hlavně svalech. Ty jsou totiž na sjezdovkách největším rizikem.

Mezi nejčastější zranění a zdravotní komplikace na horách nepatří zlomeniny ale záněty svalů, šlach nebo jejich přetrhání. Paradoxně ale za ně většinou nemohou pády a kolize na sjezdovce, ale podcenění přípravy před sportem. Bez zahřátí a protažení bychom tedy neměly lyže vůbec nasadit na nohy. Tělo se totiž brání ztrátám tepla tím, že většinu proudu krve soustředí k vnitřním orgánům. Svaly, vazy a další měkké tkáně jsou tak málo prokrvené, ztuhlé a tudíž víc náchylné k poranění.

Věděli jste, že?

Mezi nejvíce rizikové skupiny mezi lyžaři, kterým hrozí úrazy, jsou podle statistik začínající snowboardisté z řad mužů ve věku 15 až 24 let.

Před každou zimní nejen sportovní aktivitou bychom se měli aspoň trochu rozhýbat, protáhnout a prokrvit svalstvo. Stejně tak jak to děláme například při cvičení v posilovně nebo před obyčejným běháním. Jenže co si budeme povídat, kdo z nás to dělá, myslí na to nebo má čas. Naštěstí ale existuji i jedno efektní řešení.

Značka Alpa má speciální emulze Sport, které připraví tělo na akci a navíc dokáže unavené tělo i po zimních aktivitách postaví zpět na nohy.  A je úplně jedno, jestli jste sportovec nebo se hýbete jen pro radost.

3 nepostradatelní pomocníci na horyand

ALPA Sport Star hřejivá emulze START prokrví a zahřeje svaly a tím je připraví na vyšší zátěž. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly námahu bez přetížení. Alpa emulze výborně zafunguje také na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti. Obsažený kreatin urychluje regeneraci pohybového aparátu a tak zlepšuje fyzickou kondici.

Emulzní masáž dopřeje svalům uvolnění a relax po sportu nebo fyzické námaze. Mentol a silice ze sibiřské jedle uvolňují svaly, obnovují rovnováhu a podporují jejich regeneraci.and

Přípravek, jenž odstraňuje svalové napětí a s ním spojené bolesti. Mentol postižená místa příjemně zchladí a kreatin pomůže dostat se zpět do kondice. Objevili jsme na horách ALPA Sport Star chladivá emulze RELAX.

andNezapomněli jsme také na Alpa Hemato krém , který usnadňuje regeneraci pohybového aparátu při zhmoždění, vymknutí, vykloubení nebo namožení kloubů či svalů při sportu nebo při úrazech. Zmírňuje otoky a pohmožděniny a podporuje vstřebání modřin.

Vysoký podíl methylsalicylátu prokrvuje svalstvo, podporuje regeneraci postiženého místa a přinese okamžitou úlevu od bolesti. Obsažený mentol opět postižené místo příjemně ochladí. Výrazně zrychluje rekonvalescenci po úrazech, zmírňuje bolestivost a otoky při zlomeninách, natažených vazech, urychluje proces hojení při zhmožděninách. Vybrali jste si?