FACESTARKulturaMaminky a tatínkové, pozor! Závody kočárků startují už tuto sobotu

Maminky a tatínkové, pozor! Závody kočárků startují už tuto sobotu

 

 

Rodiče na startu

Závod kočárků se letos koná už po čtvrté a předešlé ročníky měly velký úspěch. „V minulém ročníku, který se uskutečnil v dubnu 2014, se závodilo přesně na 40 místech ČR, závodů se zúčastnilo více jak 1000 kočárků a celá akce také vybranou částkou 31.340 Kč, ze symbolického startovného, podpořila neziskovou organizaci Centrum Paraple,“ prozrazuje Edita Berková, zakladatelka o. s. Strollering.

Podstatou samotných závodů je rychlá sportovní chůze s kočárkem na 100 až 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Soutěžit se bude opět ve třech kategoriích: maminky, tatínkové a celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Troufnete si? Pro děti i dospělé bude navíc připraven bohatý doprovodný program.

and

Zábava pro celou rodinu

Partnerem akce je společnost Nestlé a její portál Plus pro Vás, který rodiče podporuje v pohybu a zdravém životním stylu. „Základem vyváženého životního stylu je rovnováha mezi příjmem a výdejem energie,“ říká Tereza Vlčková, manažerka projektu Plus pro Vás od Nestlé, „proto se v Nestlé zaměřujeme právě na podporu aktivního trávení volného času.

Organizátorem Závodu kočárku je jako každý rok o. s. Strollering, které se zaměřuje na fitnes programy pro maminky i tatínky s kočárkem. Seznam míst, kde se Závody s kočárky uskuteční, najdete na stránkách www.zavodykocarku.cz. Závodníci se předem musí registrovat a uhradit startovné ve výši 50 Kč. Výtěžek ze startovného opět poputuje na podporu vybraných neziskových organizací, které si letos nově vybírají přímo jednotliví organizátoři. 

Pořádně se do soboty zrelaxujte a hoďte se do formy, budete ji potřebovat. Uvidíme se na startu!

Související články